| |
Zagrożenie!
Pogoda na weekend 15-17 maja 2020. Piątek deszczowy na południowym wschodzie Polski. W sobotę i niedzielę deszcz popada tylko miejscami i przelotnie. Temperatura nadal poniżej normy

Pogoda na weekend 15-17 maja 2020. Piątek deszczowy na południowym wschodzie Polski. W sobotę i niedzielę deszcz popada tylko miejscami i przelotnie. Temperatura nadal poniżej normy

Już dziś 15 maja rozpoczniemy trzeci weekend maja 2020, dlatego pora poznać szczegóły prognozy pogody, czy pogoda na weekend 15-17 maja 2020 przyniesie wzrost temperatury i więcej Słońca, a może nadal ochłodzenie i miejscami deszcz? Poniżej szczegółowa prognoza pogody na majowy weekend.

Mimo, że w sobotę i niedzielę temperatura nieznacznie wzrośnie, to nadal w skali całego kraju i weekendu majowego, będzie znacznie poniżej normy.

Prognozowana anomalia temperatury za okres 15-16-17 maja 2020

Pogoda na weekend 15-16-17 maja 2020. Prognoza pogody dla Polski temperatura opady burze deszcz gdzie popada

Pogoda piątek 15 maja 2020

Piątek będzie pochmurny i miejscami deszczowy na południu i południowym wschodzie Polski, zwłaszcza na obszarze od Górnego Śląska przez Małopolskę, Podkarpacie, po miejscami Ziemie Świętokrzyską, Lubelszczyznę i południowe dzielnice województwa opolskiego i dolnośląskiego. Na tym obszarze w ciągu dnia południa nasunie się strefa frontowa z opadam deszczu.

Zasięg zachmurzenie związany ze strefą frontową i ośrodkiem niskiego ciśnienia znad Rumuni. Piątek 15 maja 2020, godzina 07:50

Pogoda 15 16 17 maja 2020. Prognoza zachmurzenie deszcz burze opady temperatura dla Polski

W rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu będą również możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Po południu najwięcej opadów spodziewamy się od Podkarpacia przez Małopolskę po południowe dzielnice województwa śląskiego. Pod wieczór opady zaczną zanikać. Na pozostałym obszarze wspomnianych regionów popada tylko miejscami i przelotnie. Lokalnie niewykluczone, że zagrzmi.

Prognozowana suma opadów deszczu w piątek 15 maja 2020. Model ICON

Pogoda na weekend 15-16-17 maja 2020. Prognoza pogody dla Polski gdzie deszcz burza jaka temperatura zachmurzenie

W innych regionach Polski przez większość część dnia, będzie pogodnie, tylko lokalnie pod wieczór na północy zachmurzenie wzrośnie i tam miejscami, może przelotnie popadać, aczkolwiek ryzyko opadów będzie niewielkie.

Prognozowana temperatura w piątek 15 maja 2020. Model ICON

Pogoda 15-16-17 maja 2020. Prognoza pogody dla Polski temperatura burze opady deszcz

Temperatura maksymalna, od 7-13 st. C. na Podkarpaciu oraz w Małopolsce, do 13-15 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr przeważnie słaby, tylko miejscami okresowo umiarkowany i lokalnie silniejszy, głównie nad morzem.

Pogoda sobota 16 maja 2020

W sobotę na przeważającym obszarze Polski, będzie dość pogodnie z przewagą umiarkowanego i okresami dużego zachmurzenia, miejscami z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Wyjątkiem będą dzielnice północne, od Pomorza Zachodniego przez województwo pomorskie po warmińsko mazurskie i podlaskie. Na tym obszarze lokalnie może przelotnie popadać deszcz. Temperatura maksymalna, od 11-14 st. C. na w woj. północnych, do 14-17 st. C. na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na południu słaby i umiarkowany. W głębi kraju umiarkowany i okresami silniejszy, a nad morzem okresami silny i porywisty z zachodu.

Prognozowa suma opadów do końca weekendu 17 maja 2020. Model ICON

Pogoda 15-16-17 maja 2020 prognoza opadów temperatury gdzie burze deszcz

Pogoda niedziela 17 maja 2020

W niedzielę dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym i małym, miejscami okresowo rosnącym do dużego. Przelotny deszcz pojawi się lokalnie na północy i wschodzie Polski, od Pomorza po Lubelszczyznę, Podlasie i być może lokalnie Podkarpacie. Na pozostałym obszarze kraju raczej bez opadów, a jeśli zdarzą się opady, to tylko punktowo. Temperatura maksymalna, od 11-15 st. C. w woj. północnych, do 15-18 st. C. na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na południu słaby i umiarkowany. Na pozostałym obszarze umiarkowany i chwilami silniejszy.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!