| |
Zagrożenie!
Pogoda na środę 5 sierpnia 2020. Wyż i zanikające opady deszczu na południowym wschodzie Polski

Pogoda na środę 5 sierpnia 2020. Wyż i zanikające opady deszczu na południowym wschodzie Polski

W środę 05.08 Polska znajdzie się w zasięgu wyżu Detlef znad Warmii i Mazur oraz ciepłego frontu atmosferycznego zaznaczającego swoją obecność nad dzielnicami południowo wschodnimi. Do kraju z północnego zachodu będzie napływać chłodna masa powietrza polarnomorskiego. Pogoda na środę 5 sierpnia 2020 dla Polski przewiduje stopniowe poprawienie warunków atmosferycznych niemal w całym kraju, jedynie miejscami na południowym wschodzie, może przelotnie popadać i zagrzmieć, ponadto na Podhalu przez znaczą część dnia może być mglisto.

Pogoda środa 5 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda na środę 5 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski jaka temperatura czy będzie padać

W środę na południu Podlasia, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej, w Małopolsce oraz na południu i wschodzie Mazowsza i woj. śląskiego zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami w ciągu dnia. Ponadto miejscami pojawią się przelotne opady deszczu (lokalnie może również zagrzmieć), w ciągu dnia od południa zaczną zanikać. Na Podhalu dodatkowo mglisto, późnym popołudniem lub pod wieczór zacznie się tutaj przejaśniać.

Pogoda środa 5 sierpnia 2020, prognozowany zasięg występowania przelotnych opadów deszczu do godziny 14:00

Pogoda 5 sierpnia 2020 prognoza opadów i temperatury w Polsce

Na pozostałym obszarze przeważnie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko lokalnie przejściowo rosnącym do dużego.

Pogoda środa 5 sierpnia 2020, prognozowana temperatura o godzinie 14:00

Pogoda środa 5 sierpnia 2020 prognoza pogody prognoza temperatury w Polsce

Temperatura maksymalna, od 16-19 st. C. w rejonach podgórskich, do 20-26 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w rejonach podgórskich chwilami silniejszy. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie.

Pogoda na noc 5/6 sierpnia 2020

W nocy od południowego Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę po Górny Śląsk i Opolszczyznę zachmurzenie umiarkowane rosnące do dużego. Lokalnie na południu kraju niewykluczone drobne przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna, od 9-12 st. C. od Warmii, Mazur i północnego Podlasia przez Kujawy po Ziemie Lubuską, do 13-17 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!