| |
Zagrożenie!
Pogoda. Sobota 28 listopada 2020. Przedzimie na wschodzie i południu Polski przyniesie opady deszczu ze śniegiem i śnieg

Pogoda. Sobota 28 listopada 2020. Przedzimie na wschodzie i południu Polski przyniesie opady deszczu ze śniegiem i śnieg

Wkroczenie i powiew przedzimia przyniesie pogoda na sobotę 28 listopada 2020 w Polsce. Epizod i akcent zimy w ciągu dnia, a także nocą 28/29 listopada 2020 jest spodziewany szczególnie na wschodzie, południu i południowym wschodzie kraju. To w tych regionach wystąpi największe prawdopodobieństwo opadów śniegu. Do niedzielnego 29.11 poranka w wielu regionach zdoła się zabielić, a nawet powstać niewielka kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna. Tymczasem w sobotę 28.11 Polska znajdzie się pod wpływem niżu Tanja znad Białorusi. Jego centrum w ciągu dnia zacznie się przesuwać nad Ukrainę. W tym czasie rozproszone strefy opadów z nim związane zaczną przynosić w Polsce opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami przechodzące w śnieg.

Pogoda, sobota 28 listopada 2020. Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda na sobotę 28 listopada 2020, prognoza pogody dla Polski, opady śniegu i deszczu ze śniegiem, wkroczy przedzimie

W sobotę na wschodzie i południu Polski zachmurzenie duże i całkowite, lokalnie z przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w woj. podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim i początkowo mazowieckim, a po południu i wieczorem także w podlaskim możliwe okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie przechodzące w śnieg.

Pogoda, sobota 28 listopada 2020. Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00

Pogoda na sobotę 28 listopada 2020, prognoza opadów śniegu i temperatury w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie z możliwymi przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna, od 0/4 st. C. na południu i we wschodniej połowie kraju, do 5-7 st. C. na północy i północnym zachodzie (najwyższa nad morzem). Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków północnych.

Pogoda w sobotę 28 listopada 2020. Prognozowana wielkość zachmurzenia i zasięg opadów deszczu i śniegu o godzinie 14:00. Model ICM UM

Pogoda na sobotę 28 listopada 2020, gdzie spadnie śnieg w Polsce

Pogoda na noc 28/29 listopada 2020

W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na wschodzie i południu rosnące do całkowitego. Miejscami na wschodzie, w centrum oraz na południowym wschodzie możliwe opady śniegu i lokalnie przejściowo deszczu ze śniegiem, zwłaszcza na obszarze od Podlasia przez miejscami Mazowsze, Lubelszczyznę, Ziemie Łódzką i Świętokrzyską po Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk. Na pozostałym obszarze kraju tylko miejscami możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie na południowym zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem.

Prognozowana wielkość zachmurzenia i zasięg opadów śniegu i deszczu o godzinie 05:00, 29 listopada 2020

Pogoda na noc 28/29 listopada 2020. Opady śniegu i ujemna temperatura w Polsce, prognoza pogody

Temperatura minimalna od -4/+1 st. C. na południu i wschodzie (w rejonie Tatr chłodniej do 8/6 st. C.), do 2/4 st. C. na północy i północnym zachodzie kraju.

Pogoda noc 28/29 listopada 2020. Prognozowana temperatura o godzinie 01:00

Pogoda na noc 28/29 listopada 2020, prognoza opadów śniegu i temperatury w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na południu porywisty, północny i zachodni. W Tatrach chwilami silny w porywach do 60 km/h.

Część śniegu stopnieje po pierwszym zetknięciu z gruntem. Z tego powodu rzeczywista pokrywa śnieżna może być mniejsza od prognozy.

Prognozowana suma opadów śniegu do niedzielnego 29.11 poranka

Prognoza opadów śniegów w Polsce, prognoza sumy opadów do 29 listopada 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!