| |
Zagrożenie!
Pogoda na sobotę 15 sierpnia 2020. Przeważnie pogodnie i gorąco, burze z przelotnym deszczem w Polsce tylko lokalnie

Pogoda na sobotę 15 sierpnia 2020. Przeważnie pogodnie i gorąco, burze z przelotnym deszczem w Polsce tylko lokalnie

Dziś 15.08 sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Polska pozostanie na skraju wyżu Emil znad Ukrainy, jedynie na krańcach południowych i zachodnich zaznaczy się linia zbieżności wiatru związana z niżem znad Niemiec. Do kraju ze wschodu i południowego wschodu napływa ciepła masa powietrza. Pogoda na sobotę 15 sierpnia 2020 dla Polski zapowiada przeważnie pogodny i gorący dzień na przeważającym obszarze kraju, jedynie miejscami w woj. lubuskim, na południu wielkopolskiego, lokalnie początkowo w łódzkim oraz w woj. dolnośląskim możliwe zanikające opady deszczu i gasnące burze. Po południu lokalne burze i przelotne opady deszczu mogą się rozwinąć na krańcach zachodnich i południowych, od woj. lubuskiego przez Dolny Śląsk po regiony podgórskie od Sudetów po Bieszczady.

Pogoda sobota 15 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda na sobotę 15 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski gorąco, lokalne burze

Pogoda sobota 15 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:00

Pogoda sobota 15 sierpnia prognoza pogody temperatura, opady, burze, zachmurzenie w Polsce

W sobotę na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, a na północy, zwłaszcza w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim niemal bezchmurnie. Więcej chmur zgromadzi się miejscami przejściowo w woj. dolnośląskim, lubuskim, opolskim, na południu wielkopolskiego oraz początkowo w łódzkim, a także w ciągu dnia w rejonach podgórskich.

Pogoda sobota 15 sierpnia 2020, prognozowany zasięg lokalnych opadów i burz o godzinie 14:00

Pogoda sobota 15 sierpnia 2020 prognozowane opady i burze w Polsce

Na tym obszarze lokalnie przelotnie popada i zagrzmi, a po południu miejscami uaktywni się druga lokalna strefa burz z przelotnymi opadami, szczególnie w regionach podgórskich.

Pogoda sobota 15 sierpnia 2020, prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda sobota 15 sierpnia 2020 prognozowana temperatura w Polsce

Temperatura maksymalna, od 21-24 st. C. w Sudetach i Bieszczadach, 25-29 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 30-32 st. C. miejscami w woj. kujawsko pomorskim i zachodniopomorskim. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie bez większych zmian.

Mapa burzowa Polski, sobota 15 sierpnia 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz

Mapa burzowa Polski sobota 15 sierpnia 2020 prognoza burz dla Polski

Pogoda na noc 15/16 sierpnia 2020

W nocy pogodnie z niewielkim zachmurzeniem i rozpogodzeniami do niemal bezchmurnego nieba, tylko na krańcach południowych i zachodnich początkowo większe umiarkowane i lokalnie duże zachmurzenie. Temperatura minimalna, od 9-13 st. C. miejscami w rejonach podgórskich, na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii, Mazurach oraz w Małopolsce, 13-15 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 15-17 st. C. w woj. zachodniopomorskim.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!