| |
Zagrożenie!
Pogoda. Prognoza na sobotę 12 grudnia 2020. Deszcz przechodzący w śnieg na północnym wschodzie

Pogoda. Prognoza na sobotę 12 grudnia 2020. Deszcz przechodzący w śnieg na północnym wschodzie

Przewaga dużego i całkowitego zachmurzenia z lokalnymi większymi przejaśnieniami na południu, miejscami możliwe opady deszczu i mżawki przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, początkowo lokalnie opady marznące - popada głównie na północnym wschodzie Polski - tak zapowiada się pogoda na sobotę 12 grudnia 2020. W ciągu dnia nad północno wschodnią Polską będzie zalegać strefa frontu okluzji, a pozostały obszar kraju znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżami nad zachodnią Europą. Do kraju będzie napływać łagodniejsze i cieplejsze powietrze znad południowej Ukrainy, jedynie na północnym wschodzie zaznaczy się adwekcja chłodniejszego powietrza znad Białorusi i Rosji.

Prognoza pogody na sobotę 12 grudnia 2020. Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie, godzina 13:00

Pogoda na sobotę 12 grudnia 2020, prognoza pogody dla Polski

W sobotę 12.12 przeważnie zachmurzenie duże i całkowite, tylko miejscami, głównie na południu z możliwymi większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w Małopolsce i na Dolnym Śląsku. Na wschodzie i północnym wschodzie możliwe okresami opady deszczu, mżawki i deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Początkowo lokalnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź.

Prognozowany zasięg i rodzaj opadów w Polsce o godzinie 12:00. ICM UM

Prognoza pogody na sobotę 12 grudnia 2020, zasięg i rodzaj opadów w Polsce

Opady w ciągu dnia są spodziewane od Lubelszczyzny przez wschodnie i północno wschodnie Mazowsze po Podlasie oraz województwo warmińsko-mazurskie. Lokalnie słaby deszcz może również popadać w Wielkopolsce. Obszar z aktualnym występowaniem opadów sprawdzimy na radarze opadów. O poranku miejscami możliwe zanikające mgły.

Prognozowana suma opadów w Polsce do godziny 20:00

Pogoda sobota 12 grudnia 2020, prognoza opadów w Polsce

Temperatura maksymalna od -1/0 st. C. na Podlasiu, 2/3 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 4/5 st. C. miejscami na południu.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00

Prognoza pogody, sobota 12 grudnia 2020, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie chwilami silniejszy, południowo-wschodni.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce do godziny 13:00

Pogoda 12 grudnia 2020, wiatr w Polsce

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!