| |
Zagrożenie!
Pogoda na poniedziałek 8 lipca. Chłodny front i wyż Dominik nad Polską. Burze w kilku regionach

Pogoda na poniedziałek 8 lipca. Chłodny front i wyż Dominik nad Polską. Burze w kilku regionach

Po burzowym weekendzie z przesuwającym się upałem na wschód, pogoda w poniedziałek przyniesie niższe temperatury, sporo chwil ze słońcem i ograniczenie opadów i burz już tylko do kilku regionów. Dość stabilną aurę na przeważającym obszarze Polski zapewni wyż Dominik, a przelotne opady i burze na chłodnym froncie wystąpią jeszcze na południowym wschodzie kraju.

Upał chwilowo poza Polską. Prognozowana temperatura o godzinie 16:00, 8 lipca 2024

Pogoda na poniedziałek 8 lipca 2024, chłodny front i wyż Dominik nad Polską

Miniona niedziela przyniosła upał jeszcze na wschodzie Polski między Lubelszczyzną i Podkarpaciem, gdzie temperatura sięgnęła 30-32 st. C. przed uaktywnieniem chłodnego frontu z burzami. Najcieplej było w rejonie Rzeszowa. W poniedziałek temperatury będą już niższe w całej Polsce, ale nie będzie to zimny dzień. Spodziewamy się temperatury maksymalnej, od 23, do 27 st. C. Chłodniej będzie nad morzem oraz na Podhalu, miejscami do 20-23 st. C.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00, 8 lipca 2024

Pogoda na 8 lipca 2024, chłodny front z wyżem Dominik nad Polską, burze w kilku regionach

W poniedziałek przeważający obszar Polski będzie pod wpływem wyżu Dominik z centrum nad południowo wschodnim Bałtykiem, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznaczy się jeszcze odsuwający front chłodny niosący miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Do kraju będzie napływać umiarkowane powietrze polarnomorskie.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce o godzinie 17:00, 8 lipca 2024

Pogoda na poniedziałek 8 lipca 2024, wyż Dominik i chłodny front z burzami w Polsce

W ciągu dnia, w całej północno zachodniej połowie kraju będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko miejscami przejściowo dużym. Na ogół bez opadów lub tylko lokalnie zdarzy się przelotny deszcz, głównie między środkowym wybrzeżem przez Kujawy po województwo pomorskie i Warmię. Na pozostałym obszarze, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Z upływem dnia, zwłaszcza w godzinach popołudniowych miejscami uaktywnią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem szczególnie między wschodnią i południową Małopolską przez Podkarpacie, po południową połowę Lubelszczyzny i lokalnie Ziemie Świętokrzyską. Wieczorem burze i opady będą zanikać.

Zobacz też: Piekielny upał rozszerza zasięg. Temperatura sięgnie 44 stopni. Fala upałów będzie długotrwała

Prognozowany wiatr w Polsce, 8 lipca 2024

Pogoda 8 lipca 2024, wiatr w Polsce

W rejonie burz miejscami spadnie do około 20-50 litrów wody na m2 ziemi, najwięcej w regionach południowo wschodnich Lubelszczyzny. Wiatr będzie słaby i zmienny, jedynie lokalnie w rejonie burz powieje nieco silniej. Ciśnienie w Lublinie w południe wyniesie 1018 hPa i nie będzie się znacząco zmieniać.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!