| |
Zagrożenie!
Pogoda na poniedziałek 3 sierpnia 2020. Opady deszczu i lokalne ulewy od Zatoki Gdańskiej po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Miejscami spadnie ponad 10-40 mm wody

Pogoda na poniedziałek 3 sierpnia 2020. Opady deszczu i lokalne ulewy od Zatoki Gdańskiej po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Miejscami spadnie ponad 10-40 mm wody

Polska w poniedziałek 03.08 znajdzie się na skraju wyżu Claws na wschodzie Europy oraz w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego rozciągającego się od woj. pomorskiego i warmińsko mazurskiego po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Na froncie dodatkowo przemieści się niewielki niż. Przed frontem na wschodzie kraju będzie napływać z południa Europy ciepła masa powietrza, a na zachodzie chłodna z północnego zachodu znad Morza Północnego. Pogoda na poniedziałek 3 sierpnia 2020 dla Polski zapowiada pochmurną i miejscami deszczową aurę od woj. pomorskiego i zachodniej połowy warmińsko-mazurskiego przez kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, po dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie i część mazowieckiego.

Pogoda poniedziałek 3 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polska o godzinie 07:15

Pogoda na poniedziałek 3 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie będą ulewy i burze

W poniedziałek 03.08 na zachodzie i północy Polski będzie pochmurno i chwilami deszczowo. Opady od woj. pomorskiego przez kujawsko-pomorskie, wielkopolskie po dolnośląskie i opolskie mogą być chwilami dość intensywne. Najwięcej deszczu spadnie na południu Dolnego Śląska, zwłaszcza w Kotlinie Kłodzkiej, a także miejscami w woj. pomorskim i kujawsko pomorskim. Suma opadów może miejscami przekroczyć 10-40 mm wody. Lokalnie może zagrzmieć, ale prawdopodobieństwo jest dzisiaj niskie.

Pogoda 3-4 sierpnia 2020. Prognozowana suma opadów deszczu do poniedziałkowego 04.08 poranka

Pogoda 3-4 sierpnia 2020 prognoza sumy opadów deszczu w Polsce

Pogoda 3 sierpnia, prognozowany zasięg występowania opadów o godzinie 17:00

Pogoda 3 sierpnia 2020 prognoza opadów gdzie wystąpią w Polsce

Tymczasem w Polsce wschodniej i południowo wschodniej, od Podlasia przez Lubelszczyznę, centrum i południe Mazowsza, Ziemie Świętokrzyską, wschodnie i północno wschodnie dzielnice Małopolski po Podkarpacie, do wieczora będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, miejscami rosnącym po południu lub pod wieczór do dużego.

Pogoda poniedziałek 3 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda poniedziałek 3 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie będzie padać jaka temperatura

Temperatura maksymalna zróżnicowana, od 17-23 st. C. na obszarze frontu atmosferycznego od woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego po opolskie, dolnośląskie i zachodnie dzielnice śląskiego, do 24-29, lokalnie 30 st. C. na wschodzie i południowym wschodzie Polski (najcieplej od Krakowa przez Rzeszów, Sandomierz po Lublin).

Pogoda poniedziałek 3 sierpnia, prognozowana temperatura o godzinie 14:00

Pogoda poniedziałek 3 sierpnia 2020 prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami w rejonach podgórskich oraz lokalnie w rejonie opadów chwilami silniejszy. Ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc 3/4 sierpnia 2020

W nocy w woj. wschodnich, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie i wschodnią Małopolskę oraz Ziemie Świętokrzyską, a także w woj. zachodniopomorskim i lubuskim zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami. Na tym obszarze jeśli popada deszcz, to tylko lokalnie, słabo i przelotnie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite z możliwymi opadami deszczu, zwłaszcza od zachodnich dzielnic woj. warmińsko mazurskiego po opolskie i dolnośląskie. Nad ranem znad Czech zacznie wchodzić druga wydajna strefa opadów, która do poniedziałkowego poranka obejmie woj. dolnośląskie, opolskie, łódzkie, śląskie, południowe i wschodnie dzielnice wielkopolskiego oraz część małopolskiego. Temperatura minimalna, od 10-14 st. C. od woj. pomorskiego przez zachodnio-pomorskie, lubuskie po zachodnie dzienice dolnośląskiego, do 14-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie).

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!