| |
Zagrożenie!
Pogoda. Poniedziałek 17 sierpnia 2020. Gorąco, miejscami burze z gradem i ulewnym deszczem

Pogoda. Poniedziałek 17 sierpnia 2020. Gorąco, miejscami burze z gradem i ulewnym deszczem

W poniedziałek 17.08 nad Polską będzie się przemieszczał z południa na północ niż górny. Do kraju z południowego wschodu napłynie ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza. Pogoda na poniedziałek 17 sierpnia 2020 dla Polski zapowiada pogodną i ciepłą aurę, ale z upływem dnia miejscami, zwłaszcza na południu oraz w centrum z tendencją do przelotnych opadów i burz, lokalnie z gradem. Warto w tym czasie sprawdzać gdzie jest burza oraz śledzić radar opadów.

Pogoda na poniedziałek 17 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie od godzinie 14:00

Pogoda na poniedziałek 17 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie będą burze

W poniedziałek w pierwszej części dnia nad morzem, od Pomorza Zachodniego po Warmię, Mazury, Podlasie, Lubelszczyznę i Mazowsze oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, a także w południowych dzielnicach Wielkopolski, będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem. W dalszej części dnia zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i miejscami przejściowo dużego, ale z pojawiającymi się przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Gdzieniegdzie w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Miejscami opady mogą być intensywne z sumą opadów sięgającą 10-45 mm.

Pogoda poniedziałek 17 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:00

Pogoda na poniedziałek 17 sierpnia 2020 prognoza opadów, burz, temperatury i zachmurzenia w Polsce, gdzie jest burza

Największe prawdopodobieństwo opadów i burz przypadnie na godziny popołudniowe i wieczorne (lokalnie wcześniej), zwłaszcza na obszarze, od Mazowsza przez centrum po dzielnice południowe. Zachęcamy w tym czasie do śledzenia danych radarowych oraz sprawdzania gdzie jest burza.

Pogoda poniedziałek 17 sierpnia 2020, prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce do godziny 14:00

Pogoda poniedziałek 17 sierpnia 2020 gdzie wystąpią burze i grad w Polsce

Temperatura maksymalna, od 21-24 st. C. miejscami w rejonach podgórskich Małopolski, Podkarpacia i woj. śląskiego, do 25-30 st. C. na pozostałym obszarze Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie burz miejscami silny w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

Mapa burzowa Polski, poniedziałek 17 sierpnia 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce

Mapa burzowa Polski poniedziałek 17 sierpnia 2020 gdzie wystąpią burze w Polsce gdzie jest burza

Pogoda na noc 17/18 sierpnia 2020

W nocy w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim oraz na północy wielkopolskiego pogodnie z niewielkim i miejscami przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i umiarkowane z przejaśnieniami. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu i gasnące burze, zwłaszcza w centrum, na wschodzie i południu kraju. Temperatura minimalna, od 14, do 18 st. C.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!