| |
Zagrożenie!
Pogoda. Prognoza na poniedziałek 14 grudnia 2020. Wzrost temperatury i rozpogodzenia na Dolnym Śląsku

Pogoda. Prognoza na poniedziałek 14 grudnia 2020. Wzrost temperatury i rozpogodzenia na Dolnym Śląsku

W ciągu dnia większe przejaśnienia i rozpogodzenia na południowym zachodzie Polski, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz na południu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, a także w Tatrach, na pozostałym obszarze przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego, początkowo lokalnie na wschodzie i północy z zanikającymi opadami i coraz wyższą temperaturą - takie warunki atmosferyczne zapowiada pogoda na poniedziałek 14 grudnia 2020. Polska pozostanie pod wpływem klina wyżowego rozciągającego się od Rosji po Bałkany, jedynie na północnym zachodzie pod koniec dnia zaznaczy się ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Atlantyku.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 grudnia 2020. Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie, godzina 13:00

Pogoda na poniedziałek 14 grudnia 2020, prognoza pogody dla Polski

W poniedziałek 14.12 na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, z nielicznymi niewielkimi lokalnymi przejaśnieniami. Wyjątkiem będą dzielnice południowo zachodzie, gdzie w ciągu dnia pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza na Dolnym i Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Tatrach, a także na południu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Lokalnie na wschodzie i północy możliwe zanikające słabe opady deszczu, mżawki lub deszczu ze śniegiem bądź śniegu. Początkowo opady mogą być miejscami marznące, powodujące gołoledź. Wieczorem słaby deszcz popada również na Pomorzu Zachodnim. Miejscami możliwe mgły utrzymujące się przez znaczną część dnia, głównie w centrum, na północy i wschodzie.

Prognozowana wielkość zachmurzenia wraz z zasięgiem lokalnych słabych opadów w Polsce o godzinie 13:00. ICM UM

Prognoza pogody na poniedziałek 14 grudnia 2020, zachmurzenie opady w Polsce

Temperatura maksymalna, od 0/1 st. C. na Podlasiu i północnym wschodzie Lubelszczyzny, 3/4 st. C. w centrum, do 6/7 st. C. na Dolnym Śląsku.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00

Pogoda poniedziałek 14 grudnia 2020, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych, na południowym wschodzie z kierunków zmiennych.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce do godziny 13:00

Pogoda 14 grudnia 2020, prognoza wiatru w Polsce

Prognozowana suma opadów w Polsce do godziny 20:00

Pogoda 14 grudnia 2020, prognoza suma opadów w Polsce

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!