| |
Zagrożenie!
Pogoda na poniedziałek 10 sierpnia 2020. Pogodnie, gorąco i upalnie, po południu i wieczorem burze, szczególnie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku

Pogoda na poniedziałek 10 sierpnia 2020. Pogodnie, gorąco i upalnie, po południu i wieczorem burze, szczególnie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku

W poniedziałek 10.08 Polska pozostanie na skraju wyżu znad Skandynawii. Do kraju ze wschodu będzie bardzo wolno napływać ciepła i chwiejna masa powietrza. Pogoda na poniedziałek 10 sierpnia 2020 dla Polski nie przewiduje zasadniczej zmiany warunków atmosferycznych. Na ogół przez większą część dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i gorąco, miejscami upalnie, ale z upływem godzin, zwłaszcza po południu i pod wieczór ponownie gdzieniegdzie wypiętrzą się chmury burzowe z przelotnym deszczem i lokalnie gradem. Należy nadal śledzić gdzie jest burza.

Pogoda na poniedziałek 10 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda na poniedziałek 10 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie wystąpią burze

W poniedziałek 10.08 spodziewamy się przeważnie słonecznego dnia z niewielkim i lokalnie przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem, aczkolwiek początkowo miejscami może być mglisto na południowym wschodzie, głównie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Z upływem godzin, zwłaszcza po południu i pod wieczór zaczną się miejscami rozwijać chmury burzowe, szczególnie w woj. zachodnich, głównie na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz lokalnie w woj. zachodniopomorskim, a także lokalnie we wschodnich i południowo wschodnich, od Podlasia przez woj. warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie po podkarpackie i małopolskie.

Pogoda poniedziałek 10 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda poniedziałek 10 sierpnia 2020 prognoza pogody gdzie upał i burze w Polsce

Burze miejscami mogą być silne, przede wszystkim na zachodzie i południowym zachodzie Polski, bo tutaj będą bardziej zorganizowane. Z uwagi na dość wolne przemieszczanie komórek burzowych, suma opadów w rejonie burz może sięgnąć na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej oraz w woj. zachodniopomorskim nawet 15-50 mm wody.

Mapa burzowa Polski, poniedziałek 10 sierpnia 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz

Mapa burzowa Polski poniedziałek 10 sierpnia 2020 prognoza burz gdzie jest burza

Gorąco i miejscami upalnie, spodziewamy się od 24-27 st. C. w rejonach podgórskich oraz na północy woj. pomorskiego, do 28-33 st. C., być może lokalnie 34 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa na Ziemi Lubuskiej). Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie burz silny w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie bez większych zmian.

Pogoda poniedziałek 10 sierpnia 2020, prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00

Pogoda poniedziałek 10 sierpnia 2020 prognoza temperatury w Polsce gdzie będzie upał i przejdą burze

Pogoda na noc 10/11 sierpnia 2020

W nocy na przeważającym obszarze kraju pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko miejscami w rejonie zanikających opadów i gasnących burz z przewagą zachmurzenia dużego, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i początkowo w woj. zachodniopomorskim. Temperatura minimalna, od 12-14 st. C. w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia oraz miejscami w rejonie pogranicza woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego, do 15-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa w woj. lubuskim).

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!