| |
Zagrożenie!
Pogoda na piątek 7 sierpnia 2020. Gorąco i upalnie, lokalnie niewykluczone burze

Pogoda na piątek 7 sierpnia 2020. Gorąco i upalnie, lokalnie niewykluczone burze

Polska w piątek 07.08 pozostanie w zasięgu wyżu Detlef znad Estonii. Ze wschodu będzie napływać ciepła masa powietrza. Pogoda na piątek 7 sierpnia 2020 dla Polski zapowiada przeważnie gorącą i upalną oraz słoneczną aurę, aczkolwiek z upływem popołudnia lokalnie na linii zbieżności wiatru mogą się rozwinąć nieliczne rozproszone burze, punktowo z gradem.

Pogoda na piątek 7 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda na piątek 7 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski upalnie

W piątek spodziewamy się przeważnie słonecznej pogody z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem (początkowo miejscami na południu i południowym zachodzie niewykluczone mgły i zamglenia), tylko lokalnie z upływem popołudnia przejściowo rosnącym do dużego w rejonie wypiętrzenia się chmur burzowych. Rozproszone burze jeśli się rozwiną to tylko lokalnie, punktowo z gradem. Główne ich prawdopodobieństwo obejmuje dzielnice Lubelszczyzny, Mazowsza, Ziemi Łódzkiej po lokalnie Wielkopolskę i Sudety.

Pogoda piątek 7 sierpnia 2020, prognozowana temperatura o godzinie 16:00

Pogoda piątek 7 sierpnia 2020 prognozowana temperatura w Polsce

Temperatura maksymalna, od 25-29 st. C. od woj. pomorskiego przez warmińsko mazurskie po podlaskie oraz w rejonach podgórskich, do 29-32 st. C. (punktowo 33 st. C.) na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko lokalnie w rejonie potencjalnych lokalnych burz silniejszy. Ciśnienie w ciągu dnia zacznie wolno spadać.

Mapa burzowa Polski, prognozowane prawdopodobieństwo burz 7 sierpnia 2020

Mapa burzowa Polski prognoza burz 7 sierpnia 2020

Pogoda na noc 7/8 sierpnia 2020

W nocy przeważnie pogodnie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem. Początkowo lokalnie niewykluczone zanikające przelotne opady deszczu i burze w środkowej Polsce. Temperatura minimalna, od 11-15 st. C. w rejonach podgórskich, do 16-20 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!