| |
Zagrożenie!
 Pogoda na piątek 5 lipca. Antycyklon Claudio sięgnie Polski. Powrót upału coraz bliżej

Pogoda na piątek 5 lipca. Antycyklon Claudio sięgnie Polski. Powrót upału coraz bliżej

Z każdym dniem tygodnia zbliżamy się do ponownego ocieplenia i powrotu upału do Polski. Pogoda na piątek jeszcze upłynie nam z umiarkowaną temperaturą, ale nie zabraknie również chwil ze słońcem. Przelotnych opadów będzie niewiele bo sięgnie w nasz obszar wpływ antycyklonu Claudio. Do podmuchu gorącego i miejscami upalnego lata wrócimy kolejnej doby.

Ostatni dzień przed podmuchem gorącego lata w Polsce. Prognozowane temperatury maksymalne, 5 lipca 2024

Pogoda na piątek 5 lipca 2024, antycyklon Claudio sięgnie Polski, powrót upału coraz bliżej

Miłośnicy ciepłego lata w tym tygodniu w Polsce są rozczarowani bo po niedawnej fali upałów utrzymuje się ochłodzenie, ale to się wkrótce zmieni. Kończący się dzień przyniósł temperatury maksymalne na ogół do 20-25 st. C., chłodniej było jedynie miejscami nad morzem, a najcieplej w rejonie Rzeszowa. W piątek nie będzie jeszcze rewolucji w temperaturach, gdyż spodziewamy się od 18-20 st. C. na północy kraju, zwłaszcza nad morzem, a także na południu miejscami w rejonach podgórskich, do około 21-24 st. C. na pozostałym obszarze Polski. Dzień później ponownie będzie już gorąco i miejscami upalnie na znacznym obszarze kraju.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00, 5 lipca 2024

Pogoda na piątek 5 lipca 2024, antycyklon Claudio, upał już blisko Polski

W piątek po przejściu mało aktywnego frontu dostaniemy się pod wpływ klina wyżowego związanego z antycyklonem Claudio z centrum nad Węgrami. Dzięki temu pojawi się sporo przejaśnień i okresami chwil ze słońcem, a przelotnych opadów będzie niewiele. Warunki atmosferyczne zaczną się stabilizować przed nadejściem upału do Polski w najbliższy weekend.

Prognoza zasięgu lokalnych przelotnych opadów deszczu w Polsce o godzinie 15:00, 5 lipca 2024

Pogoda 5 lipca 2024, gdzie opady i kiedy upał w Polsce

W ciągu dnia w piątek będzie na ogół przez jego większą część dość pogodnie z umiarkowanym i okresami małym zachmurzeniem, a tylko miejscami w rejonie rozwijania się zachmurzenia kłębiastego i warstwowo-kłębiastego okresowo zaznaczy się jego wzrost do dużego. Lokalny przelotny deszcz o poranku pojawi się na Podlasiu, a z upływem dnia może punktowo popadać na północy nad morzem oraz w rejonie wybrzeża, ponadto miejscami w centrum między Mazowszem, Ziemią Łódzką i południowo wschodnimi dzielnicami Wielkopolski, głównie w godzinach popołudniowych. Na pozostałym obszarze bez opadów, lub przelotny deszcz wystąpi tylko bardzo lokalnie.

Zobacz też: Nawałnice przetną upał. Będą ulewy i burze na dużym kontraście w Polsce

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 5 lipca 2024

Pogoda na piątek 5 lipca 2024, wiatr w Polsce

Wiatr w piątek na ogół będzie umiarkowany i tylko chwilami silniejszy, nad morzem oraz w rejonie Sudetów i Karkonoszy okresami dość silny i porywisty, zachodni oraz południowo zachodni, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie w Olsztynie w południe wyniesie 1012 hPa i niewiele się zmieni w ciągu dnia.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!