| |
Zagrożenie!
Pogoda na piątek 31 lipca 2020. Burze nie wystąpią, przelotny deszcz na północy Polski

Pogoda na piątek 31 lipca 2020. Burze nie wystąpią, przelotny deszcz na północy Polski

Polska znajduje się dziś 31.07 pomiędzy polem obniżonego ciśnienia związanego z niżem znad północno zachodniej Rosji, a słabym wyżem znad Niemiec i Danii. Do kraju napływa chłodniejsza masa powietrza z północy i północnego zachodu. Pogoda na piątek 31 lipca 2020 dla Polski nie zapowiada burz i opadów deszczu w całym kraju. Słabe przelotne opady deszczu mogą się zdarzyć miejscami, głównie na północy i północnym wschodzie Polski.

Pogoda piątek 31 lipca 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:40

Pogoda na piątek 31 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski burze nie wystąpią

W piątek 31.07 początkowo na południu i wschodzie, od Dolnego Śląska po Podkarpacie i Lubelszczyznę będzie pochmurno z przewagą zachmurzenia dużego, jednak w ciągu dnia zacznie się przejaśniać i wypogadzać do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i małe, miejscami na północy, zwłaszcza od Wybrzeża po północną połowę Mazowsza, Warmię, Mazury, Podlasie i północne dzielnice Lubelszczyzny może zaznaczyć się przewaga zachmurzenia dużego z przejaśnieniami.

Pogoda piątek 31 lipca 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda piątek 31 lipca 2020 prognoza pogody temperatura opady czy będą burze w Polsce

Miejscami w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim możliwe przelotne opady deszczu.

Pogoda piątek 31 lipca 2020, prognozowany obszar możliwych opadów deszczu o godzinie 14:00

Pogoda piątek 31 lipca 2020 prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce

Temperatura maksymalna, od 17-22 st. C. w woj. północnych (najniższa nad morzem na północy woj. pomorskiego oraz na Warmii, Mazurach i Podlasiu), do 23-28 st. C. na pozostałym obszarze (najwyższa w woj. południowych, zwłaszcza miejscami na Dolnym Śląsku oraz na południu Ziemi Lubuskiej).

Pogoda piątek 31 lipca 2020, prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda piątek 31 lipca 2020 prognoza temperatury w Polsce

Wiatr początkowo słaby, w ciągu dnia umiarkowany, nad morzem, zwłaszcza w rejonie Zatoki Gdańskiej chwilami silniejszy. Ciśnienie bez większych zmian.

Pogoda na noc 31 lipca/1 sierpnia 2020

W nocy w zachodniej połowie kraju oraz w woj. południowych pogodnie z niewielkim zachmurzeniem, okresami niemal bezchmurnie, miejscami na południowym wschodzie nad ranem zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego. Na pozostałym obszarze, od Lubelszczyzny przez Mazowsze po Warmie, Mazury i Podlasie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami rosnące do dużego. Temperatura minimalna, od 9-12 st. C. w zachodniej połowie kraju (chłodniej miejscami w rejonach podgórskich), do 13-15 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!