| |
Zagrożenie!
Pogoda na piątek 17 września 2021. Niż Roland przyniesie w Polsce ochłodzenie i dużo deszczu

Pogoda na piątek 17 września 2021. Niż Roland przyniesie w Polsce ochłodzenie i dużo deszczu

Pogoda w piątek przyniesie dziś kontynuację zmian w kierunku ochłodzenia, pojawi się również sporo deszczu, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie Polski oraz na północy kraju. Miejscami suma opadów może sięgnąć 30 mm. Burze, jeśli wystąpią to tylko lokalnie, głównie na północy kraju. Niewielkie ich ryzyko dotyczy, głównie województwa pomorskiego. Parasol warto mieć pod ręką. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody na piątek 17 września 2021.

Pogoda na piątek 17 września 2021, prognoza pogody dla Polski, niż Roland z deszczem i ochłodzeniem

Pogoda na piątek. Niż Roland z deszczem i ochłodzeniem

Jak widać na powyższej mapie, Polska znajduje się dziś w zasięgu wieloośrodkowego niżu Roland. Za strefami frontowymi w ciągu dnia zacznie spływać powoli coraz chłodniejsze powietrze. To będzie przeważnie dzień z zachmurzeniem dużym, na wschodzie i południowym wschodzie z przewagą całkowitego, ale miejscami w pozostałej części kraju pojawią się również większe przejaśnienia. Na poniższej mapie widzimy prognozowany zasięg i natężenie opadów w Polsce, do godziny 11:00.

Pogoda 17 września 2021, godzinowa prognoza opadów deszczu w Polsce

W ciągu dnia, będą możliwe opady deszczu o umiarkowanym i okresami dość intensywnym natężeniu, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie kraju, szczególnie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej, w Małopolsce i początkowo na Górnym Śląsku. Strefa tych opadów, będzie się stopniowo przesuwać na wschód Polski. Kolejna mapa przedstawia prognozowany zasięg opadów wraz z natężeniem w Polsce, do godziny 16:00.

Pogoda 17 września 2021, szczegółowa prognoza opadów deszczu w Polsce, niż Roland

Druga umiarkowana strefa opadów deszczu jest prognozowana na północy, zwłaszcza w woj. pomorskim, kujawsko pomorskim i miejscami zachodniopomorskim, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża. Te opady z kolei, będą się przesuwać z północy na południowym wschód.

Najwięcej deszczu w piątek na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

Prognoza pogody oparta o wyliczenia modelu ICON wskazują w ciągu najbliższej doby 17/18 września, najwięcej opadów deszczu na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz w Małopolsce. W tych regionach Polski miejscami może spaść nawet 15-30 mm wody. Rejon wystąpienia opadów, ich aktualny zasięg i natężenie opadów, możecie śledzić na żywo na danych z radaru opadów.

Pogoda w Polsce. Prognoza sumy opadów 17 września 2021

Początek stopniowego ochłodzenia w Polsce

Wraz z pojawieniem się opadów deszczu, temperatura zacznie w Polsce spadać. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 13, do 20 st. C. Poniżej prognoza temperatury oparta o model GFS.

Pogoda 17 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno zachodni, na północnym wschodzie z kierunków północnych. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Lublinie wyniesie 1009 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!