| |
Zagrożenie!
Pogoda na piątek 14 sierpnia 2020. Pogodnie i gorąco, na zachodzie i południu Polski wzrost zachmurzenia i możliwe lokalne burze

Pogoda na piątek 14 sierpnia 2020. Pogodnie i gorąco, na zachodzie i południu Polski wzrost zachmurzenia i możliwe lokalne burze

Jesteśmy już prawie na półmetku sierpnia. Dziś 14.08 Polska znajduje się pomiędzy skrajem wyżu Emil znad Białorusi, zaznaczający swój wpływ, zwłaszcza w centrum i na wschodzie, a strefą zbieżności wiatru na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Do Polski ze wschodu i południowego wschodu będzie napływać ciepła masa powietrza. Pogoda na piątek 14 sierpnia 2020 dla Polski zapowiada sporo chwil ze Słońcem i stabilnymi warunkami atmosferycznymi na przeważającym obszarze Polski, jedynie na zachodzie, południowym zachodzie i lokalnie na południu w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie i tam lokalnie przelotnie popada deszcz, a miejscami, zwłaszcza w rejonach podgórskich mogą również wystąpić burze. Warto więc dzisiaj śledzić gdzie jest burza.

Pogoda na piątek 14 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:10

Pogoda na piątek 14 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski gorąco i pogodnie lokalne burze

Pogoda piątek 14 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda piątek 14 sierpnia 2020 mapa synoptyczna prognoza dla Polski i Europy

W piątek na przeważającym obszarze Polski będzie słonecznie z niewielkim i miejscami przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie na zachodzie i południowym zachodzie, z upływem dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego, zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim oraz miejscami w wielkopolskim i tutaj gdzieniegdzie może przelotnie popadać deszcz, szczególnie w woj. zachodniopomorskim i lubuskim. Dodatkowo z upływem popołudnia i wieczorem niewykluczone są lokalne burze, szczególnie w rejonach podgórskich, od Dolnego Śląska po Podhale.

Mapa burzowa Polski, piątek 14 sierpnia 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce

Mapa burzowa Polski piątek 14 sierpnia 2020 prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce

Temperatura maksymalna, od 25, do 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko lokalnie w rejonie przelotnych opadów silniejszy. Ciśnienie bez większych zmian.

Pogoda piątek 14 sierpnia 2020, prognozowana temperatura o godzinie 15:00

Pogoda piątek 14 sierpnia 2020 prognoza temperatury w Polsce

Pogoda na noc 14/15 sierpnia 2020

W nocy na północy, wschodzie oraz w centrum pogodnie z niewielkim i lokalnie umiarkowanym zachmurzeniem, a w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim niemal bezchmurnie. Na zachodzie i południu, od zachodnich i południowych dzielnic woj. zachodniopomorskiego przez lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie po małopolskie i nad ranem miejscami podkarpackie, zachmurzenie umiarkowane i lokalnie przejściowo duże, ale z postępującymi większymi przejaśnieniami. Lokalnie niewykluczone zanikające przelotne opady deszczu i gasnące burze. Temperatura minimalna, od 11-15 st. C. na wschodzie i północy, od woj. pomorskiego i wschodnich dzielnic zachodniopomorskiego przez warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, północno wschodnie dzielnice mazowieckiego, podkarpackie po małopolskie, do 15-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!