| |
Zagrożenie!
Pogoda na niedzielę 9 sierpnia 2020. Słonecznie i upalnie z lokalnymi burzami z gradem

Pogoda na niedzielę 9 sierpnia 2020. Słonecznie i upalnie z lokalnymi burzami z gradem

Kolejny dzień sierpnia upłynie nam pod znakiem wysokich temperatur i słońca. Polska pozostaje pod wpływem słabnącego wyżu Detlef znad pogranicza Białorusi i Rosji. Do kraju z północnego wschodu napływa ciepła masa powietrza polarno-kontynentalnego o umiarkowanej chwiejności. Pogoda na niedzielę 9 sierpnia 2020 zapowiada sporo chwil ze Słońcem i wysoką temperatura, ale po południu lokalnie z tendencją do przelotnych opadów deszczu i burz (miejscami wcześniej, zwłaszcza w woj. zachodniopomorskim), punktowo z gradem. Potencjalne burze będą rozproszone, ale miejscami mogą być dość silne. W ciągu dnia warto śledzić gdzie jest burza.

Pogoda niedziela 9 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:10

Pogoda niedziela 9 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski upalnie z lokalnymi burzami

W niedzielę 09.08 przez większą część dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Dopiero z upływem popołudnia (lokalnie wcześniej np. w woj. zachodniopomorskim) miejscami zaczną się wypiętrzać chmury burzowe, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, Wielkopolskę po Lubelszczyznę i lokalnie Podlasie oraz Podkarpacie i tam pojawią się lokalne przelotne opady deszczu i burze, punktowo z gradem. W innych regionach również może przelotnie popadać i zagrzmieć, ale zjawiska będą mieć lokalny zasięg.

Pogoda niedziela 9 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda niedziela 9 sierpnia 2020 prognoza pogody gdzie będą burze z gradem

Temperatura maksymalna, od 27-29 st. C. w rejonach podgórskich i miejscami na Lubelszczyźnie, 29-33 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 34-35 st. C. miejscami na zachodzie, zwłaszcza w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i lokalnie na zachodzie wielkopolskiego.

Pogoda niedziela 9 sierpnia 2020, prognozowana temperatura o godzinie 15:00

Pogoda niedziela 9 sierpnia 2020 prognoza temperatury w Polsce czy będą burze

Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie burz silniejszy. Ciśnienie bez większych zmian.

Mapa burzowa Polski, prognozowane prawdopodobieństwo burz 9/10 sierpnia 2020

Mapa burzowa Polski prognoza burz 9-10 sierpnia 2020 gdzie będą burze w Polsce

Pogoda na noc 9/10 sierpnia 2020

W nocy początkowo na zachodzie i południu, od Ziemi Lubuskiej i lokalnie woj. zachodniopomorskiego przez Dolny Śląsk, lokalnie Wielkopolskę, Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie i lokalnie Lubelszczyznę zachmurzenie duże i umiarkowane z przejaśnieniami. W dalszej części zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami do małego, z wyjątkiem Dolnego Śląska. Początkowo lokalnie możliwe zanikające przelotne opady i gasnące burze. Na pozostałym obszarze kraju przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna, od 12-14 st. C. w rejonie Podhala i Bieszczadów, 15/18 st. C. na pozostałym obszarze wschodniej Polski oraz w woj. pomorskim, do 18-21 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa na Ziemi Lubuskiej).

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!