| |
Zagrożenie!
Pogoda. Niedziela 29 listopada 2020. Na wschodzie, południu oraz w centrum Polski przelotne opady śniegu, na zachodzie deszcz. W nocy przymrozki

Pogoda. Niedziela 29 listopada 2020. Na wschodzie, południu oraz w centrum Polski przelotne opady śniegu, na zachodzie deszcz. W nocy przymrozki

Niedzielny poranek na wschodzie, południu oraz miejscami w centrum Polski zaczniemy od powiewu zimy, bo pogoda na niedzielę 29 listopada 2020 zapowiada miejscami przelotne opady śniegu, a na zachodzie kraju deszczu. Po nocnych opadach śniegu, w wielu regionach krajobrazy będą zabielone, dodatkowo na drogach i chodnikach może występować oblodzenie. W ciągu dnia temperatura nieznacznie przekroczy 0 st. C., dlatego mimo, że miejscami jeszcze poprószy to warstwa śniegu przejściowo osiądzie i stopnieje. W niedzielę Polska znajdzie się w zasięgu wypełniającego się niżu górnego przesuwającego się nad północną Ukrainę. Coraz słabsze opady z nim związane, w ciągu niedzieli pojawią się na przeważającym obszarze kraju.

Pierwszy śnieg na nizinach w Polsce, niedziela 29 listopada 2020

Pogoda na niedzielę 29 listopada 2020, prognoza pogody dla Polski

Pogoda, niedziela 29 listopada 2020. Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie, godzina 13:00

Pogoda na niedzielę 29 listopada 2020, śnieg, przymrozki, zima w Polsce

W niedzielę 29.11 zachmurzenie duże i okresami całkowite, z upływem dnia gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w centrum i na północy Polski. Miejscami na wschodzie, w centrum i na południu kraju będą możliwe przelotne opady śniegu i lokalnie deszczu ze śniegiem (im dalej na zachód kraju), a na zachodzie deszczu. Temperatura maksymalna, od -1/+2 st. C. we wschodniej połowie kraju (w rejonie Podhala -4/-2 st. C.), do 3/6 st. C. na pozostałym obszarze Polski, lokalnie do 7 st. C. nad morzem na Pomorzu Zachodnim.

Niedziela, 29 listopada 2020. Prognozowana temperatura w Polsce, godzina 13:00

Pogoda, niedziela 29 listopada 2020, prognoza opadów śniegu i temperatury w Polsce

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. Początkowo w Tatrach i Sudetach wiatr silniejszy, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowany zasięg i rozproszenie opadów w Polsce, niedziela 29 listopada, godzina 17:00. Model ICM UM

Pogoda, niedziela 29 listopada 2020, prognoza pogody, gdzie w Polsce spadnie śnieg

Pogoda na noc 29/30 listopada 2020

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady śniegu, zwłaszcza na wschodzie, północnym wschodzie i południu, od Podlasia przez Lubelszczyznę po lokalnie województwa południowe. Z kolei nad zachodzie oraz nad morzem możliwe miejscami przelotne opady deszczu, krupy śnieżnej i punktowo deszczu ze śniegiem. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju możliwe mgły.

Pogoda, noc 29/30 listopada 2020. Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 04:00

Pogoda na noc 29/30 listopada 2020, prognoza temperatury i opadów śniegu w Polsce

Temperatura minimalna, od -10/-6 st. C. w rejonie Podhala, -5/-2 st. C. na wschodzie, w centrum i południowym wschodzie kraju, do 0/4 st. C. na zachodzie i północnym-zachodzie Polski (najwyższa temperatura minimalna nad morzem). Z powodu ujemnych temperatur, miejscami możliwe oblodzenie mokrych nawierzchni chodników i dróg.

Pogoda, noc 29/30 listopada 2020. Prognozowany zasięg i rozproszenie przelotnych opadów śniegu i deszczu o godzinie 05:00. Model ICM UM

Pogoda na noc 29/30 listopada 2020, prognoza pogody

Wiatr słaby, nad morzem chwilami umiarkowany, z zachodu i północnego-zachodu. W górach wiatr chwilami porywisty wiatr, mogący powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

DobraPogoda24


Komentarze
Krystyna81

Świetne prognozy, wszystko się sprawdza. U mnie na Podkarpaciu poranek biały. Piękny pierwszy powiew zimy :)

29 listopad 2020 - 09:57
Odpowiedz