| |
Zagrożenie!
Pogoda. Prognoza na niedzielę 13 grudnia 2020. Duże i całkowite zachmurzenie, miejscami słabe opady

Pogoda. Prognoza na niedzielę 13 grudnia 2020. Duże i całkowite zachmurzenie, miejscami słabe opady

Na ogół zachmurzenie duże i całkowite, miejscami słabe opady deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu, punktowo możliwe opady marznące, takie warunki atmosferyczne przyniesie pogoda na niedzielę 13 grudnia 2020. W ciągu dnia Polska pozostanie w polu obniżonego ciśnienia związanego z ośrodkami niżowymi znad zachodniej Europy. Na północnym zachodzie będzie zalegać strefa płytkiego niżu. Na wschodzie kraju zaznaczy się adwekcja chłodniejszego powietrza ze wschodu Europy, a na zachodzie cieplejszego z południowego zachodu kontynentu.

Prognoza pogody na niedzielę 13 grudnia 2020. Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda na niedzielę 13 grudnia 2020, prognoza pogody dla Polski

W niedzielę 13.12 na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite. Większe przejaśnienia lub rozpogodzenia będą możliwe jedynie w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Małopolsce w rejonie Podhala.

Zachmurzenie w Polsce, godzina 07:45

Pogoda, zachmurzenie w Polsce, niedziela 13 grudnia 2020

Zwróćmy uwagę, że jesteśmy aktualnie w okresie najkrótszych dni w roku. Zdjęcie satelitarne z godziny 07:45 wskazuje, że o tej porze na Pomorzu Zachodnim jest jeszcze ciemno. Jeśli zostanie wprowadzony na stałe czas letni, to taka sytuacja będzie mieć miejsce o godzinie 08:45!

Miejscami pojawią się słabe opady deszczu, mżawki lub deszczu ze śniegiem, a lokalnie również śniegu, głównie na wschodzie, północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich. Gdzieniegdzie niewykluczone na wschodzie opady marznące, powodujące gołoledź. Dodatkowo o poranku i wieczorem miejscami możliwe mgły.

Prognozowany zasięg i rodzaj opadów do godziny 16:00. ICM UM

Prognoza pogody na niedzielę 13 grudnia 2020, pogoda w Polsce

Prognozowana suma opadów w Polsce do godziny 20:00

Pogoda, niedziela 13 grudnia 2020, prognoza opadów w Polsce

Temperatura maksymalna od -1/0 st. C. na Podlasiu, 2/3 st. C. w centrum, do 5 st. C. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, przeważnie południowy i południowo-wschodni, tylko na północnym wschodzie, wschodni.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00

Pogoda, niedziela 13 grudnia 2020, prognoza temperatury w Polsce

DobraPogoda24


Komentarze
Rocky

I co tu wybrać, zostawić uciążliwe przestawianie czasu 2 razy w roku, czy mieć wschody Słońca na zachodzie kraju w grudniu przed godziną 9!?

13 grudzień 2020 - 08:34
Odpowiedz
Max

W krajach Europy zach. posiadający czas środkowoeuropejski normą jest, że słońce zimą wschodzi ok. 9-tej. Gdyby pozostać przy czasie letnim wchód słońca zimą następowałby ok. 10, a pozostając przy zimowym, latem zachód byłby godz. wcześniej. Z tego powodu krajom UE tak trudno dogadać się w kwestii zniesienia zmiany czasu.

13 grudzień 2020 - 11:58
Odpowiedz