| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021. Deszcz na zachodzie, słonecznie na wschodzie Polski

Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021. Deszcz na zachodzie, słonecznie na wschodzie Polski

Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021 - zapowiada podział Polski na pogodny i słoneczny wschód i centrum oraz bardziej pochmurny i chwilami deszczowy zachód i południowy zachód kraju, ale na zachodzie temperatura będzie najwyższa. Miejscami suma opadów sięgnie około 10-12 mm. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody dla Polski.

Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021. Prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś, 28 września 2021. Polska między wyżem i chłodnym frontem atmosferycznym

Przegląd prognozy rozpoczniemy od sprawdzenia układu barycznego. Polska we wtorek 28.09 znajdzie się w obszarze pomiędzy wyżem Lioba znad pogranicza Finlandii i Rosji, a chłodnym frontem atmosferycznym na zachodzie kraju związanym z głębokim niżem znad północnego Atlantyku w pobliżu Islandii. Przed frontem, będzie napływać umiarkowana masa powietrza polarnomorskiego. Poniżej prognozowany układ baryczny dziś o godzinie 14:00.

Pogoda 28 września 2021, prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

We wtorek pogodnie na wschodzie, deszcz na zachodzie Polski

We wtorek na zachodzie i południowym zachodzie Polski, od województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie, zachodnie dzielnice wielkopolskiego, dolnośląskie po częściowo opolskie, zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, które z upływem popołudnia zaczną zanikać. Niewykluczone, że lokalnie na południowym zachodzie kraju rozwinie się słaba lokalna burza. Na prognozie modelu ICON poniżej, prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 12:00.

Pogoda i prognoza pogody na 28 września 2021, gdzie będzie padać deszcz

Opady najdłużej będą możliwe w woj. zachodniopomorskim. W tej części kraju, zwłaszcza na wybrzeżu, deszcz popada również w nocy 28/29 września. Na mapie poniżej prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 15:00.

Pogoda wtorek 28 września 2021, prognoza opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju na ogół, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko przejściowo większym, zwłaszcza na Podlasiu. Poniżej prognozowany zasięg opadów i ich suma w Polsce we wtorek, 28 września.

Pogoda 28 września 2021, mapa opadów w Polsce

Temperatura najwyższa na zachodzie i południowym zachodzie Polski

Na termometrach zanotujemy dziś, od 13 st. C. na Suwalszczyźnie, 14-17 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 18-20 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Pogoda 28 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, ciśnienie dość stabilne

Wiatr we wtorek będzie słaby, we wschodniej i północno wschodniej Polsce chwilami umiarkowany, wschodni i południowo wschodni, na zachodzie kraju skręcający na północno zachodni. Poniżej prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, jakie mogą wystąpić we wtorek 28 września.

Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021, prognoza wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nie ulegnie większej zmianie. W południe w Katowicach wyniesie 1022 hPa.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!