| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021. Deszcz na zachodzie, słonecznie na wschodzie Polski

Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021 - zapowiada podział Polski na pogodny i słoneczny wschód i centrum oraz bardziej pochmurny i chwilami deszczowy zachód i południowy zachód kraju, ale na zachodzie temperatura będzie najwyższa. Miejscami suma opadów sięgnie około 10-12 mm. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody dla Polski.

Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021. Prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś, 28 września 2021. Polska między wyżem i chłodnym frontem atmosferycznym

Przegląd prognozy rozpoczniemy od sprawdzenia układu barycznego. Polska we wtorek 28.09 znajdzie się w obszarze pomiędzy wyżem Lioba znad pogranicza Finlandii i Rosji, a chłodnym frontem atmosferycznym na zachodzie kraju związanym z głębokim niżem znad północnego Atlantyku w pobliżu Islandii. Przed frontem, będzie napływać umiarkowana masa powietrza polarnomorskiego. Poniżej prognozowany układ baryczny dziś o godzinie 14:00.

Pogoda 28 września 2021, prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

We wtorek pogodnie na wschodzie, deszcz na zachodzie Polski

We wtorek na zachodzie i południowym zachodzie Polski, od województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie, zachodnie dzielnice wielkopolskiego, dolnośląskie po częściowo opolskie, zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, które z upływem popołudnia zaczną zanikać. Niewykluczone, że lokalnie na południowym zachodzie kraju rozwinie się słaba lokalna burza. Na prognozie modelu ICON poniżej, prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 12:00.

Pogoda i prognoza pogody na 28 września 2021, gdzie będzie padać deszcz

Opady najdłużej będą możliwe w woj. zachodniopomorskim. W tej części kraju, zwłaszcza na wybrzeżu, deszcz popada również w nocy 28/29 września. Na mapie poniżej prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 15:00.

Pogoda wtorek 28 września 2021, prognoza opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju na ogół, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko przejściowo większym, zwłaszcza na Podlasiu. Poniżej prognozowany zasięg opadów i ich suma w Polsce we wtorek, 28 września.

Pogoda 28 września 2021, mapa opadów w Polsce

Temperatura najwyższa na zachodzie i południowym zachodzie Polski

Na termometrach zanotujemy dziś, od 13 st. C. na Suwalszczyźnie, 14-17 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 18-20 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Pogoda 28 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, ciśnienie dość stabilne

Wiatr we wtorek będzie słaby, we wschodniej i północno wschodniej Polsce chwilami umiarkowany, wschodni i południowo wschodni, na zachodzie kraju skręcający na północno zachodni. Poniżej prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, jakie mogą wystąpić we wtorek 28 września.

Pogoda na dziś, wtorek 28 września 2021, prognoza wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nie ulegnie większej zmianie. W południe w Katowicach wyniesie 1022 hPa.

Źródło: DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz