| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 8 czerwca. Front chłodny, miejscami silne burze z gradem

Pogoda na dziś 8 czerwca. Front chłodny, miejscami silne burze z gradem

Na nudę w pogodzie nie możemy narzekać. W ciągu minionej doby 7/8 czerwca przeszły nawałnice i burze nad wieloma regionami kraju. Pojawiły się liczne wyładowania atmosferyczne, ulewy z podtopieniami, gradobicia, a nawet lokalna trąba powietrzna w Kaniowie. Ponadto wystąpił pierwszy upał w tym roku. W Tarnowie temperatura osiągnęła 30,3 st. C! Pogoda na 8 czerwca 2020 roku dla Polski również przewiduje burze, ale nie powinny one mieć aż takiej duże skali pod względem obszaru, jak te z minionej doby. Mimo to, miejscami mogą być silne i powodować straty.

Pogoda na dziś 8 czerwca 2020 dla Polski. Prognozowany obszar możliwych burz o godzinie 16:00. Windy/ ECMWF

Pogoda na dziś 8 czerwca 2020 dla Polski Burze, gradobicia, ulewy, deszcz Gdzie Jest Burza

Pogoda 8 czerwca 2020. Prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 8 czerwca 2020 dla Polski burze ulewy grad deszcz Gdzie jest burza

Znajdujemy się dziś 08.06 pod wpływem chłodnego frontu atmosferycznego zalegającego nad wschodnią Polską i to właśnie tutaj w ciągu dnia na styku chłodnego i ciepłego powietrza (jest po prawej stronie przed frontem) w strefie zbieżności wiatru, dojdzie do inicjacji kolejnych burz, przelotnych opadów deszczu i gradu. Temperatura maksymalna przed uaktywnieniem burz we wschodniej Polsce powinny osiągnąć co najmniej 23-27, lokalnie 28 st. C.

Pogoda na dziś 8 czerwca 2020 dla Polski. Prognozowana siła i prawdopodobieństwo burz w Polsce

Pogoda 8 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski możliwe burze mapa burzowa gdzie jest burza

Na naszą uwagę ponownie zasługują godziny popołudniowe i wieczorne, gdy nad wschodnią Polską, zwłaszcza na obszarze >60% dojdzie do powstania burz, w tym co najmniej kilku superkomórek burzowych. W ich rejonie należy się spodziewać nawalnych opadów deszczu mogących powodować podtopienia, a także licznych wyładowań atmosferycznych, silnych porywów wiatru oraz lokalnie opadów kilkucentymetrowych opadów gradu. Zjawiska miejscami mogą być silne.

Silne burze w Polsce. Zanotowane wyładowania doziemne w ciągu minionych 24 godzin 7/8 czerwca 2020

Pogoda 8 czerwca 2020 prognoza pogody gdzie jest burza w Polsce

O potencjale opadów burzowych świadczy wczorajszy 07.06 pomiar ze stacji SolarAOT w pobliżu Strzyżowa, gdzie przeszła superkomórka. Chwilowe natężenie opadów sięgało prawie 80 mm/h. W ciągu zaledwie kilkunastu minut spadło blisko 25 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Taka suma opadów w tak krótkim czasie musi powodować lokalne podtopienia.

Burze ulewy deszcz temperatura pogoda 8 czerwca 2020 w Polsce prognoza pogody gdzie jest burza

Zalecamy ponownie śledzenie danych radarowych oraz z detektorów wyładowań, aby na bieżąco śledzić siłę i kierunek przemieszczania silnych burz.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!