| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 6 lipca. Chłodny front atmosferyczny przyniesie miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Gorąco na wschodzie i południowym wschodzie kraju

Pogoda na dziś 6 lipca. Chłodny front atmosferyczny przyniesie miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Gorąco na wschodzie i południowym wschodzie kraju

Pogodę w Polsce kształtuje dziś 06.07 chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad północno wschodniej Skandynawii. Przesuwa się on z zachodu na wschód i południowy wschód kraju. Pogoda na dziś 6 lipca 2020 dla Polski zapowiada zmienne zachmurzenie, miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Najwyższa temperatura i najdłużej utrzymują się dobra pogoda przed frontem chłodnym spodziewana jest na wschodzie i południowym wschodzie Polski, ale i tutaj pogoda w drugiej połowie dnia zacznie się zmieniać, bo miejscami przejdą burze i popada deszcz, punktowo z gradem.

Pogoda na dziś 6 lipca 2020, prognozowana temperatura w Polsce do godziny 18:00

Pogoda na dziś 6 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski czy będą burze i upał

W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane, przejściowo w pasie Polski środkowej od Podlasia przez centrum po Dolny Śląsk i Opolszczyznę z przewagą zachmurzenia dużego, ale w ciągu dnia pojawią się większe przejaśnienia lub liczne rozpogodzenia.

Pogoda 6 lipca 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:00

Pogoda na dziś 6 lipca 2020 prognoza burz i opadów dla Polski mapa temperatury

Najdłużej stabilna pogoda z niewielkim zachmurzeniem utrzyma się na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej, w Małopolsce oraz na wschodzie i południu Mazowsza, ale i tutaj w drugiej połowie dnia zacznie się gromadzić większe zachmurzenie. Po południu lub wieczorem miejscami popada przelotnie deszcz, lokalnie przejdą burze, punktowo z gradem.

Pogoda 6 lipca 2020, prognozowany układ baryczny w Polsce o godzinie 14:00

Pogoda na dziś 6 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski gorąco i miejscami burzowo z przelotnymi opada deszczu i gradu

Na pozostałym obszarze kraju również w ciągu dnia może lokalnie przelotnie popadać, zwłaszcza nad morzem oraz od Podlasia przez centrum po Opolszczyznę i Górny Śląsk. Temperatura maksymalna, od 20-23 st. C. nad morzem, 23-26 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 27-30 st. C. od południowego Podlasia przez Lubelszczyznę, południowe i wschodnie dzielnice Mazowsza po Ziemię Świętokrzyską, Małopolskę, Podkarpacie i lokalnie Górny Śląsk.

Mapa burzowa dla Polski, 6 lipca 2020. Przewidywana siła i prawdopodobieństwo burz

Pogoda 6 lipca 2020 prognoza mapa burzowa Polski

Pogoda na noc 6/7 lipca 2020

W nocy na wschodzie i południowym wschodzie, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie, Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską, Górny Śląsk i część wschodniego Mazowsza zachmurzenie duże, początkowo miejscami z zanikającymi opadami deszczu i burzami, zwłaszcza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i okresami duże z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Miejscami na zachodzie i północy, od Pomorza po Ziemie Lubuską możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna, od 9-12 st. C. w rejonach podgórskich oraz na zachodzie i północy od Pomorza przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk, do 12-15 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!