| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 26 lipca. Pogodnie i gorąco, lokalnie upalnie, po południu i wieczorem miejscami burze z gradem

Pogoda na dziś 26 lipca. Pogodnie i gorąco, lokalnie upalnie, po południu i wieczorem miejscami burze z gradem

Dziś 26.07 Polska pozostanie w polu obniżonego ciśnienia, ponadto miejscami, zwłaszcza na zachodzie i północy zaznaczy się linia zbieżności wiatru, a za nią z zachodu wkroczy w nocy 26/27.07 chłodny front atmosferyczny. Do kraju z południa i południowego zachodu będzie napływać ciepła masa powietrza polarnomorskiego. Pogoda na dziś 26 lipca 2020 dla Polski zapowiada gorący, miejscami wręcz upalny dzień, szczególnie od Kujaw przez Wielkopolskę, centrum po dzielnice południowo wschodnie Polski, ale po południu i wieczorem ponownie z tendencją do burz i przelotnych opadów deszczu, lokalnie z gradem. Ponownie musimy śledzić radar burz i sprawdzać gdzie jest burza.

Pogoda na dziś 26 lipca 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda na dziś 26 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie burze i grad

Pogoda na dziś 26 lipca 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:10

Pogoda na dziś 26 lipca 2020 prognoza zachmurzenie opady burze temperatura w Polsce

W niedzielę 26.07 przez znaczną część dnia będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, z temperaturą miejscami oscylującą w pobliżu wartości upału. Po południu i wieczorem wypiętrzą się jednak miejscami chmury burzowe, niosące na swej drodze deszcz, lokalnie grad, a także silne porywy wiatru. Zjawiska będą możliwe, zwłaszcza na Podhalu, w Bieszczadach i generalnie od Pomorza przez Wielkopolskę, lokalnie centrum po Dolny Śląsk i pozostałe województwa południowe. Lokalnie w rejonie burz może spaść do 7-40 mm wody.

Pogoda 26 lipca 2020, prognozowany zasięg lokalnych opadów i burz o godzinie 17:00

Pogoda 26 lipca 2020 gdzie jest burza czy będzie padać prognoza pogody dla Polski

Temperatura maksymalna, od 20-25 st. C. w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia, do 26-30 st. C. na pozostałym obszarze kraju, lokalnie niewykluczone 31 st. C., zwłaszcza w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie burz silny. Ciśnienie do wieczora będzie wolno spadać.

Mapa burzowa Polski, 26 lipca 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w ciągu najbliższej doby

Mapa burzowa Polski gdzie wystąpią burze 26 lipca 2020 prognoza burz dla Polski

Pogoda na noc 26/27 lipca 2020

W nocy od województwa pomorskiego i zachodnich dzielnic warmińsko mazurskiego przez Kujawy, centrum po Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę i początkowo lokalnie Dolny Śląsk zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na tym obszarze miejscami możliwe przelotne opady deszczu i punktowo gasnące burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami w ciągu nocy rosnące do dużego, zwłaszcza od Mazowsza przez Ziemie Świętokrzyską i Podkarpacie i tutaj niewykluczone w drugiej połowie nocy lub nad ranem opady deszczu i burze.

Pogoda noc 26/27 lipca, prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz do poniedziałkowego 27.07 poranka 

Pogoda na noc 26/27 lipca 2020 gdzie wystąpią burze prognoza pogody dla Polski

Temperatura minimalna, od 12-15 st. C. w zachodniej Polsce oraz, rejonach podgórskich oraz na Podlasiu, do 16-18 st. C. na pozostałym obszarze.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!