| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 26 czerwca. Gorąco i burzowo w wielu regionach Polski. Miejscami ulewny deszcz, grad i silne porywy wiatru

Pogoda na dziś 26 czerwca. Gorąco i burzowo w wielu regionach Polski. Miejscami ulewny deszcz, grad i silne porywy wiatru

Do Polski ze wschodu i południowego wschodu ponownie szerokim strumieniem zaczęło napływać ciepłe, bardzo wilgotne i chwiejne powietrze. W czasie licznych przejaśnień i rozpogodzeń przy parnej i dusznej pogodzie w wyniku również lokalnych obszarów zbieżności pojawią się doskonałe warunki do inicjacji konwekcji, a co za tym idzie silnych burz z opadami deszczu (punktowo ulewnymi) i lokalnie gradu z silnymi porywami wiatru. Pogoda na dziś 26 czerwca 2020 dla Polski przewiduje po południu (lokalnie wcześniej) powrót silnych burz, które miejscami mogą się utrzymać także w trakcie najbliższej nocy 26/27.06. Ponownie musimy więc śledzić gdzie jest burza.

Pogoda na dziś 26 czerwca 2020. Prognozowana temperatura do godziny 14:00

Pogoda na dziś 26 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski gorąco, burzowo z ulewnym deszczem, gradem i silnymi porywami wiatru

W piątek na przeważającym obszarze kraju przez znaczną część dnia będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie na południowym zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku już początkowo zacznie się zaznaczać przewaga dużego zachmurzenia.

Pogoda na dziś 26 czerwca 2020. Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda na dziś 26 czerwca 2020 Gdzie będą burze w Polsce mapa burzowa

Z upływem godzin, zwłaszcza po południu w wyniku ruszenia konwekcji zachmurzenie zacznie stopniowo rosnąć miejscami do dużego, zwłaszcza w południowej połowie kraju ze stopniowym przesunięciem nad dzielnice północne i północno zachodnie. Do wieczora stabilna, pogoda aura utrzyma się Podlasiu, w woj. warmińsko mazurskim oraz nad morzem w woj. pomorskim. Na pozostałym obszarze kraju po południu (lokalnie na południu wcześniej) i wieczorem, miejscami pojawią się burze z ulewnym deszczem i lokalnie z gradem oraz silnymi porywami wiatru, szczególnie na obszarze, od Pomorza Zachodniego przez dzielnice zachodnie i południowo zachodnie, centrum po Małopolskę i Podkarpacie.

Prognozowane prawdopodobieństwo burz i opadów w Polsce do godziny 17:00, 26 czerwca 2020. Windy / ECMWF

Pogoda 26 czerwca 2020 mapa burzowa dla Polski gdzie jest burza

Gorąco, temperatura maksymalna, od 20-24 st. C. na krańcach południowych województw, 25-27 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 27-29 st. C., lokalnie 30 st. C. w dzielnicach północnych Polski.

Mapa burzowa dla Polski. Prawdopodobieństwo burz w ciągu najbliższej doby 26/27.06

Pogoda 26 czerwca 2020 prognoza burz w Polsce mapa burzowa gdzie jest burza

Pogoda na noc 26/27 czerwca 2020

W nocy zachmurzenie umiarkowane i miejscami przejściowo duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami możliwe zanikające opady deszczu i burze, lokalnie burze mogą się utrzymać do sobotniego 27.06 poranka, głównie w centrum lub na południu kraju. Temperatura minimalna, od 12-16 st. C. w rejonach podgórskich, do 16-19 st. C. na pozostałym obszarze Polski.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!