| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 24 lipca. Gorąco, po południu i wieczorem miejscami burze na południu Polski

Pogoda na dziś 24 lipca. Gorąco, po południu i wieczorem miejscami burze na południu Polski

Polska znajdzie się dziś 24.07 w obszarze obniżonego ciśnienia, dodatkowo na południu zaznaczy się niewielki ośrodek niżowy, a na północy strefa zachmurzenia związana z niżem znad Skandynawii. Z zachodu i południa będzie napływać ciepła masa powietrza polarnomorskiego. Pogoda na dziś 24 lipca 2020 dla Polski zapowiada sporo chwil ze Słońcem na przeważającym obszarze kraju, tylko na północny, zwłaszcza nad morzem, a także przejściowo miejscami na wschodzie będzie zaznaczać się przewaga zachmurzenia dużego.

Pogoda na dziś 24 lipca 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda na dziś 24 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski miejscami burze gdzie jest burza radar opadów

W piątek na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie na północy (szczególnie środkowe i wschodnie wybrzeże), a także przejściowo w ciągu dnia na wschodzie może się zaznaczyć przewaga dużego zachmurzenia.

Pogoda 24 lipca 2020, układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 24 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski

Na Wybrzeżu może miejscami słabo przelotnie popadać deszcz. Po południu i wieczorem miejscami na południu kraju wypiętrzą się chmury burzowe. Miejscami przyniosą przelotne opady deszczu i punktowo gradu.

Pogoda 24 lipca 2020, prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz na południu Polski o godzinie 17:00

Pogoda na dziś 24 lipca 2020 gdzie wystąpią burze w Polsce prognoza pogody

Burze są spodziewane lokalnie na obszarze od Dolnego Śląska i Opolszczyzny po Podkarpacie, szczególnie w rejonach podgórskich. Lokalnie w rejonach burz może spaść 10-40 mm wody.

Mapa burzowa Polski, 24 lipca 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce

Mapa burzowa dla Polski 24 lipca 2020 prognoza burz gdzie jest burza

Gorąco z wyjątkiem środkowego i wschodniego wybrzeża w woj. pomorskim, temperatura maksymalna, od 17-18 st. C. nad morzem na północy woj. pomorskiego, 21-25 st. C. w rejonach podgórskich i na pozostałym obszarze północnych województw, do 25-28 st. C. na pozostałym obszarze północnej Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie, północy oraz w rejonach burz okresami silniejszy. Ciśnienie nieznacznie spadnie.

Pogoda na noc 24/25 lipca 2020

W nocy przeważnie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie w woj. północnych i zachodnich oraz w rejonach zanikających opadów miejscami okresowo zaznaczy się przewaga dużego zachmurzenia. Zanikające opady deszczu lokalnie wystąpią w centrum, na północy, północnym wschodzie i południu kraju, w tym ostatnim przypadku możliwe również gasnące burze. Temperatura minimalna, od 11-13 st. C. w rejonach podgórskich, do 13-16 st. C. na pozostałym obszarze kraju.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!