| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 22 czerwca. Burze, grad i ulewy z podtopieniami nadal możliwe. Na zachodzie Polski poprawa pogody

Pogoda na dziś 22 czerwca. Burze, grad i ulewy z podtopieniami nadal możliwe. Na zachodzie Polski poprawa pogody

Niestabilna pogoda nadal nie odpuszcza. Kolejna doba 22/23 czerwca przyniesie ponownie miejscami burze, nawalne opady deszczu oraz lokalnie grad. Opady miejscami mogą powodować zalania i podtopienia. Pogoda na dziś 22 czerwca 2020 dla Polski jest kształtowana przez front chłodny rozciągający się od Pomorza po Podkarpacie i Małopolskę. Nadal napływa, zwłaszcza do wschodniej Polski chwiejna, wilgotna i ciepła masa powietrza. Sprzyja ona powstawaniu burz i chmur nasyconych wilgocią. Z uwagi na niski przepływ powietrza w atmosferze, potencjalne chmury burzowe przesuwają się bardzo wolno, dlatego miejscami występuje duża akumulacja opadów. Zalecamy, zwłaszcza po południu i wieczorem sprawdzanie gdzie jest burza.

Pogoda na dziś 22 czerwca 2020. Prognoza pogody dla Polski. Przewidywana temperatura o godzinie 18:00

Pogoda na dziś 22 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski ulewy burze podtopienia zalania gdzie jest burzaPoniedziałek w zachodniej połowie kraju przyniesie stopniową poprawę pogody. Mimo pochmurnego poranka, do wieczora od zachodu będą postępować przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, a lokalne opady deszczu zanikną. Tymczasem we wschodniej połowie Polski zachmurzenie będzie duże i okresami całkowite, w ciągu dnia miejscami z większymi przejaśnieniami do umiarkowanego, głównie od Warmii i Mazur przez Mazowsze po Podkarpacie. Przejaśnienia będą z kolei zapalnikiem do ponownego powstania burz i ulewnych opadów deszczu, lokalnie z gradem i silnymi porywami wiatru. Miejscami na tym obszarze ponownie, zwłaszcza po południu i wieczorem wystąpią intensywne opady, lokalnie wcześniej.

Pogoda 22 czerwca 2020. Orientacyjna prognoza sumy opadów do wtorkowego 23.06 poranka. Główna fala opadów i burz w ciągu najbliższej doby 22/23.06 jest spodziewana na wschodzie i południowym wschodzie kraju

Pogoda na dziś 22 czerwca 2020 mapa burzowa gdzie jest burza ulewa podtopienia zalania

Temperatura maksymalna, od 13-16 st. C. w rejonie Podhala, 17-23 st. C. w pasie środkowe Polski, od Pomorza przez Ziemie Łódką po miejscami południowe województwa, do 24-27 st. C. w woj. wschodnich, zachodnich i północno zachodnich. (najwyższa na Ziemie Lubuskiej i Podlasiu).

Pogoda 22 czerwca 2020. Mapa burzowa dla Polski. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w ciągu najbliższe doby 22/23.06

Pogoda 22 czerwca 2020 mapa burzowa gdzie jest burza w Polsce

Pogoda na noc 22/23 czerwca 2020

W nocy w całej zachodniej połowie Polski pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, lokalnie nad ranem w centrum i nad morzem rosnącym do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite. W województwach wschodnich i południowo wschodnich, zwłaszcza od Podlasie i wschodnich dzielnic woj. warmińsko – mazurskiego i początkowo mazowieckiego przez Lubelszczyznę po Podkarpacie i lokalnie południowo dzielnice Małopolski możliwe okresami opady deszczu i gdzieniegdzie gasnące burze. Temperatura minimalna, od 9-13 st. C. w rejonach podgórskich oraz w woj. zachodnich, od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk, 13-15 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 16-17 st. C. na krańcach wschodnich Polski.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!