| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 20 lipca. Gorąco, burze, ulewny deszcz, grad i silne porywy wiatru możliwe niemal w całej Polsce

Pogoda na dziś 20 lipca. Gorąco, burze, ulewny deszcz, grad i silne porywy wiatru możliwe niemal w całej Polsce

Poniedziałek 20.07 zapowiada się w Polsce ciepły i miejscami gorący, ale ponownie z tendencją do burz i miejscami ulewnych opadów deszczu, punktowo gradu, lokalnie z silnymi porywami wiatru. Pogoda na dziś 20 lipca 2020 dla Polski ponownie przewiduje w ciągu dnia inicjację licznej konwekcji z przelotnymi opadami deszczu i lokalnie gradu, burzami, gdzieniegdzie w ich rejonie z silnymi porywami wiatru. Zjawiska przyniosą linie zbieżności i front chłodny przesuwający się z zachodu na wschód Polski. Przed frontem będzie zalegać ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza. W ciągu najbliższej doby ponownie musimy śledzić na żywo gdzie jest burza.

Pogoda na dziś 20 lipca, zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:10

Pogoda na dziś 20 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie będą burze ulewny deszcz i grad z silnym wiatrem

Poniedziałek 20.07 przez znaczną część dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pogodny z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem. Z upływem godzin zaczną się jednak tworzyć chmury burzowe, których najwięcej będzie na obszarze od Pomorza przez Wielkopolskę, Kujawy po Dolny Śląsk, a także miejscami w centrum.

Pogoda 20 lipca 2020, prognozowane położenie strefy opadów i burz o godzinie 17:00

Pogoda 20 lipca 2020 burze w Polsce pogoda na żywo

Na pozostałym obszarze kraju również lokalnie pojawią się burze. Prognozowana suma opadów w rejonach burz może osiągnąć około 15-50 mm wody.

Pogoda 20 lipca 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 20 lipca 2020 gdzie jest burza prognoza pogody dla Polski

Na naszą uwagę zasługują dzisiaj godziny popołudniowe i wieczorne, wtedy powinniśmy szczególnie śledzić dane radarowe, a nawet wcześniej, bo pierwsze burze już teraz występują w woj. pomorskim i na północy wielkopolskiego. Wiatr w rejonach burz miejscami silny, w porywach do 60-90 km/h.

Mapa burzowa dla Polski, przewidywana siła i prawdopodobieństwo burz w ciągu najbliższej doby 20/21.07

Mapa burzowa dla Polski 20 lipca 2020 gdzie jest burza pogoda na żywo

Temperatura maksymalna, od 21-24 st. C. w rejonach podgórskich oraz nad samym morze, do 25-29 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa prawdopodobnie na Mazowszu).

Pogoda na noc 20/21 lipca 2020

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, rosnące do dużego w rejonach przemieszczania się chłodnego frontu atmosferycznego. Praktycznie do wtorkowego 21.07 poranka na obszarze niemal całej wschodniej połowy kraju pojawią się przelotne opady deszczu, a miejscami, zwłaszcza początkowo na Warmii, Mazurach, w centrum, na południu i wschodzie kraju, będą możliwe przesuwające się na wschód przelotne opady i burze od zachodu zanikające. Temperatura minimalna, od 10-13 st. C. w rejonach podgórskich oraz miejscami w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim, do 14-17 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!