| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 20 czerwca. Silne burze z ulewami, gradem i podtopieniami ponownie uderzą w Polsce

Pogoda na dziś 20 czerwca. Silne burze z ulewami, gradem i podtopieniami ponownie uderzą w Polsce

Sobota 20 czerwca ponownie na obszarze Polski zapowiada się z niestabilną pogodą. Na wschodzie, północnym wschodzie oraz częściowo w centrum oraz na północy będzie napływać ciepłe, wilgotne i chwiejne powietrze, dodatkowo miejscami zaznaczy się linia zbieżności będąca zapalnikiem do burz. Tymczasem w dzielnicach zachodnich zalega chłodny front atmosferyczny z dużym zachmurzeniem i miejscami opadami deszczu. Za frontem napływa wyraźnie chłodniejsza masa powietrza. Pogoda na dziś 20 czerwca 2020 dla Polski przyniesie znowu groźne i silne burze z nawalnym i ulewnym deszczem mogącym powodować zalania i podtopienia oraz lokalnym gradem z silnymi porywami wiatru. Sprawdź które regiony są najbardziej zagrożone i gdzie jest burza.

Pogoda na dziś 20 czerwca 2020. Prognoza pogody, przewidywana temperatura o godzinie 14:00

Pogoda na dziś 20 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski ulewne nawalne deszcze i burze z gradem mapa burzowa

Sobota w województwach zachodnich i południowych, od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską i Wielkopolskę po Dolny Śląsk i Podkarpacie zapowiada się pochmurna z przewagą zachmurzenia dużego i całkowitego, tylko gdzieniegdzie w ciągu dnia z przejaśnieniami. Miejscami na tym obszarze popada deszcz, a lokalnie pojawią się również burze, głównie po południu na wschodzie i północnym wschodzie Podkarpacia.

Pogoda na dziś 20 czerwca 2020. Prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 20 czerwca 2020 mapa burzowa dla Polski gdzie jest burza

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie początkowo duże (z wyjątkiem Podlasia, gdzie poranek jest przeważnie pogodny), ale w ciągu dnia pojawią się większe przejaśnienia, a nawet miejscami okresowe rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i lokalnie małego. Z upływem godzin, szczególnie po południu ponownie rozwiną się burze z ulewnym deszczem i lokalnie gradem z silnymi porywami wiatru. Silne burze będą szczególnie możliwe na obszarze Podlasia, Warmii, Mazur, województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, aż po miejscami centrum, Mazowsze, Lubelszczyznę. Dla tych regionów został wydany 1 i 2 stopień ostrzeżenia meteorologicznego.

Pogoda 20 czerwca 2020, prognozowane silne burze. Przewidywany obszar chwiejności powietrza i potencjału energii dostępnej konwekcyjnie o godzinie 17:00

Pogoda 20 czerwca 2020 silne burze z gradem ulewami i podtopieniami w Polsce prognoza burzowa gdzie jest burza

Na termometrach zanotujemy, od 13-17 st. C. w rejonach podgórskich, 17-23 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 24-29 st. C. na wschodzie i północnym wschodnie, od Lubelszczyznę po Podlasie, Warmię i Mazury.

Pogoda 20 czerwca. Mapa burzowa dla Polski. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w ciągu najbliższej doby

Pogoda 20 czerwca 2020 mapa burzowa dla Polski gdzie grad ulewy podtopienia i burze

Pogoda na noc 20/21 czerwca 2020

W nocy na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie na wschodzie, zwłaszcza na Lubelszczyźnie zaznaczy się miejscami przewaga umiarkowanego i małego zachmurzenia. Miejscami, zwłaszcza w woj. południowych, od Dolnego Śląska po Podkarpacie oraz w Wielkopolsce możliwe opady deszczu, lokalnie na Podkarpaciu z zanikającymi burzami. Początkowo noc deszczowa i burzowa będzie na północy i północnym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podlasiu, Warmii i Mazurach. W innych regionach bez opadów lub popada tylko lokalnie i przelotnie. Temperatura minimalna, od 10-14 st. C. w rejonach podgórskich, 15-17 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 17-18 st. C. na wschodzie i północnym wschodzie.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!