| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś - 2 października 2021. Złota jesień w Polsce. Początkowo miejscami mgła

Pogoda na dziś - 2 października 2021. Złota jesień w Polsce. Początkowo miejscami mgła

Sobota w pierwszy weekend października przyniesie nam eksplozję polskiej złotej jesieni. Czeka nas sporo chwil ze słońcem i umiarkowaną temperaturą, coraz większą paletą barw na drzewach, ale początkowo miejscami, głównie we wschodniej i północnej Polsce możliwe są również mgły, które będą zanikać w ciągu dnia - zapowiada pogoda na dziś, 2 października 2021. Poznajcie szczegóły prognozy pogody.

Pogoda na dziś, sobota 2 października 2021. Polska na skraju wyżu, będzie słonecznie, ale początkowo miejscami mgła

Polska w sobotę na skraju wyżu

Spoglądając na mapę synoptyczną z układem barycznym dostrzeżemy, że Polska pozostanie na skraju wyżu Lioba znad Rosji, tylko na krańcach północno zachodnich kraju zaznaczy się rozmywającym zachmurzeniem skraj obszaru niżowego znad Atlantyku. Wyznacza go izobara 1015 hPa.

Pogoda w Polsce, 2 października 2021. Wyż znad Rosji zapewni stabilne warunki atmosferyczne

W sobotę po ustąpieniu mgły na ogół bez opadów

W sobotę początkowo miejscami na wschodzie, w centrum i na północy Polski może zalegać mgła. Jest ona widoczna na zdjęciu satelitarnym, jako to szare zachmurzenie warstwowe. O poranku mgła występuje głównie na Warmii, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej po miejscami województwo pomorskie i podkarpackie wzdłuż Wisły i Sanu na północy.

Zdjęcie satelitarne Eumetsat z godziny 06:00

Pogoda 2 października 2021, gdzie występuje o poranku mgła

Z upływem dnia mgła powinna ustąpić, a w jej miejsce na przeważającym obszarze Polski pojawi się słońce z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko gdzieniegdzie przejściowo większym na krańcach wschodnich na Podlasiu i północnej Lubelszczyźnie, ale raczej nie powinno padać, z wyjątkiem lokalnie Podlasia.

Temperatura w Polsce najwyższa na zachodzie i południu

Na termometrach zobaczymy przyjemne wartości, jak na początek października. Spodziewamy się maksymalnie, od 13-15 st. C. na Podlasiu, Mazurach i lokalnie w rejonach podgórskich, do 16-21 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w sobotę 2 października 2021 w Polsce

Silny wiatr w Sudetach. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr na ogół umiarkowany i słaby, chwilami silniejszy miejscami w centrum i na południu. W rejonach podgórskich, głównie w Sudetach okresami silny i porywisty, południowy i południowo wschodni, w porywach powyżej 65-100 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, jakie mogą wystąpić 2 października 2021

Pogoda w Polsce. Prognozowane porywy wiatru w sobotę 2 października 2021

Ciśnienie nieznacznie spadnie, w południe w Białymstoku wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!