| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 19 lipca. Letnia temperatura, miejscami burze i ulewny deszcz z gradem

Pogoda na dziś 19 lipca. Letnia temperatura, miejscami burze i ulewny deszcz z gradem

Do Polski dziś 19.07 ze wschodu nadal będzie napływać ciepła, ale wilgotna i chwiejna masa powietrza, dlatego na lokalnych liniach zbieżności w ciągu dnia ponownie dojdzie miejscami do rozwoju burz i opadów deszczu, lokalnie z gradem, zwłaszcza w województwach zachodnich, południowych i częściowo centralnych. Pogoda na dziś 19 lipca 2020 dla Polski zapowiada letnią temperaturę, sporo Słońca w północnych i centralnych regionach oraz możliwe lokalne burze. Należy więc z upływem godzin ponownie śledzić gdzie jest burza.

Pogoda na dziś 19 lipca 2020, zachmurzenie o godzinie 07:35

Pogoda na dziś 19 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie będą burze deszcz i grad

Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczna z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie początkowo w dzielnicach południowych i południowo wschodnich przeważa miejscami zachmurzenie duże, jednak w ciągu dnia pojawią się liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Te z kolei będą sprzyjać inicjacji konwekcji, dlatego z upływem godzin, szczególnie po południu i wieczorem miejscami rozwiną się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

Pogoda 19 lipca 2020, prognozowane położenie opadów i lokalnych burz o godzinie 17:00

Pogoda na dziś 19 lipca 2020 gdzie jest burza prognoza opadów i burz dla Polski

Komórki burzowe mogą być rozproszone, ale tam gdzie wystąpią, miejscami może spaść nawet 20-50 mm wody. Zjawisk burzowych i przelotnych opadów spodziewamy się szczególnie na obszarze od województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie po łódzkie i południowe dzielnice mazowieckiego. Wiatr w rejonach burz miejscami silny, w porywach do 50-80 km/h.

Pogoda 19 lica 2020, mapa burzowa dla Polski. Prognozowana siła i prawdopodobieństwo burz w Polsce

Pogoda 19 lipca mapa burzowa Polski prognoza burz gdzie jest burza

Gorąco, temperatura maksymalna, od 18-22 st. C. w rejonach podgórskich, 23-27 st. C. w południowej połowie kraju, do 27-29 st. C. na pozostałym obszarze.

Pogoda na noc 19/20 lipca 2020

W nocy przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami w rejonie zanikania przelotnych opadów i gasnących burz, zwłaszcza w od środkowego Pomorza po dzielnice południowe może się utrzymywać przewaga dużego zachmurzenia. Przelotne opady najdłużej będą możliwe w woj. zachodniopomorskim. Temperatura minimalna, od 10-13 st. C. w rejonach podgórskich, do 14-18 st. C. na pozostałym obszarze kraju.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!