| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 14 czerwca. Odetchniemy od upału i burz z gradem

Pogoda na dziś 14 czerwca. Odetchniemy od upału i burz z gradem

W tym kończącym się kolejnym tygodniu czerwca niemal codziennie w sporej części Polski zmagaliśmy się z silnymi burzami z ulewami i gradem oraz coraz wyższymi temperaturami. Pod koniec tygodnia w wielu miejscowościach odnotowano pierwszy upał w tym roku. Najwyższą temperaturę zanotowano tuż przy granicy z Niemcami w Słubicach. Temperatura osiągnęła tutaj 33,8 st. C. Jest to do tej pory najwyższa temperatura zanotowana w Polsce w tym roku.

Upał w Polsce, zanotowane temperatury maksymalne 13 czerwca 2020. Dane IMGW/Ogimet

Pogoda upał w Polsce 13-14 czerwca 2020 prognoza pogody czy będą burze mapa burzowa

Pogoda na dziś 14 czerwca 2020 pozwoli nam na chwilę odetchnąć od silnych burz i wysokich temperatur. Niedziela zapowiada się przeważnie bez opadów (niewielkie prawdopodobieństwo lokalnego deszczu na południu w rejonach podgórskich), chłodniejsza z przewagą umiarkowanego i dużego zachmurzenia, w ciągu dnia z większymi przejaśnieniami na wschodzie i południowym wschodzie oraz dość pogodna z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem na pozostałym obszarze kraju. Niewielkie lub umiarkowane ryzyko burz obejmuje tylko krańce południowe Polski, głównie rejony podgórskie Tatr, Beskidu Żywieckiego i Sudetów.

Pogoda na dziś 14 czerwca 2020, prognoza pogody dla Polski. Zachmurzenie o godzinie 06:45

Pogoda na dziś 14 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski brak upału i burz z gradem

Poranne zdjęcie satelitarne wskazuje wyraźny podział na pogodną północną, północno zachodnią oraz pochmurniejszą wschodnią i południowo wschodnią Polskę, ale i tutaj w ciągu dnia miejscami powinno się przejaśniać.

Pogoda 14 czerwca 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 14 czerwca 2020 prognoza pogody gdzie będą burze w Polsce i Europie

Polska pozostanie dziś w obszarze pola obniżonego ciśnienia. Z północnego wschodu będzie napływać chłodniejsza, suchsza i stabilniejsza masa powietrza. Warto zwrócić uwagę na linię zbieżności rozciągającą się od Niemiec po Rumunię i Mołdawię. Na tym obszarze w ciągu najbliższej doby rozwiną się kolejne gwałtowne burze, zwłaszcza w Niemczech, Czechach, na Słowacji, Węgrzech oraz w Rumunii. 

Pogoda na dziś 14 czerwca, prognozowana temperatura do godziny 17:00

Pogoda 14 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski temperatura maksymalna czy będą burze

Na termometrach zobaczymy od 16-18 st. C. na wschodzie i północnym wschodzie w rejonie zalegania większego zachmurzenia warstwowego, przez 19-23 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 24-27 st. C. na zachodzie (najwyższa na Ziemi Lubuskiej). Wiatr na wschodzie i południowym wschodzie kraju słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze (w tym w rejonach podgórskich) umiarkowany i chwilami silniejszy, zwłaszcza nad morzem.

Pogoda na noc 14/15 czerwca 2020

W nocy na północy, wschodzie i południu, od woj. pomorskiego przez warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, mazowieckie, świętokrzyskie, podkarpackie, po małopolskie zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze przeważnie dość pogodnie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem. Na ogół nie powinno padać. Temperatura minimalna, od 9, do 14 st. C.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!