| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 12 lipca. Burze nie wystąpią - zanikające opady deszczu na południowym wschodzie Polski, później pogodnie, ale z temperaturą poniżej normy

Pogoda na dziś 12 lipca. Burze nie wystąpią - zanikające opady deszczu na południowym wschodzie Polski, później pogodnie, ale z temperaturą poniżej normy

Miniona doba przyniosła, zwłaszcza na wschodzie, południu i południowym wschodzie Polski opady deszczu i lokalne burze. Dziś 12.07 o poranku zanikające opady deszczu występują miejscami na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, jednak ta strefa w ciągu dnia odsunie się za naszą wschodnią granicę. Pogoda na dziś 12 lipca 2020 dla Polski przewojuje ustąpienie frontu atmosferycznego i dostanie się pod wpływ klina wyżowego związanego z ośrodkiem wyżowym Yoann znad Kanału La Manche. Do kraju będzie napływać chłodna masa powietrza polarnomorskiego.

Pogoda na dziś 12 lipca 2020, obszar zanikających opadów deszczu o godzinie 07:35. Dane: radar IMGW/Windy

Pogoda na dziś 12 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski burze nie wystąpią zanikające opady temperatura poniżej normy

W niedzielę 12.07 początkowo na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, na wschodzie Mazowsza, a także miejscami na Podlasiu i południu Małopolski będzie pochmurno, ponadto w dwóch pierwszych regionach występują opady deszczu, które przed południem zanikną. W dalszej części dnia pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, jedynie na Podhalu oraz w Bieszczadach będzie przeważać większe zachmurzenie i mogą się jeszcze pojawić przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie przeważnie pogodnie z niewielkim i miejscami okresowo umiarkowanym zachmurzeniem. Na ogół bez opadów, tylko lokalnie przejściowo zachmurzenie wzrośnie w wyniku konwekcji i wtedy niewykluczone, że przelotnie popada, ale takich rozproszonych przelotnych opadów będzie bardzo mało.

Pogoda 12 lipca 2020, zachmurzenie w Polsce o godzinie 07:25

Pogoda na dziś 12 lipca 2020 prognoza pogody zachmurzenie w Polsce opady czy będą burze jaka temperatura

Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zanotujemy, od 11-16 st. C. w rejonie Podhala i Bieszczadów, 17-21 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 22-23 st. C. miejscami na zachodzie, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej.

Pogoda 12 lipca 2020, prognozowana temperatura w Polsce do godziny 16:00

Pogoda na dziś 12 lipca 2020 prognoza temperatury w Polsce czy będą burze mapa opadów i zachmurzenia

Pogoda na noc 12/13 lipca 2020 W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i małe, z wyjątkiem dzielnic zachodnich i północnych. Tutaj z upływem godzin zachmurzenie do poniedziałkowego 13.07 poranka wzrośnie do dużego, zwłaszcza na obszarze od całego Pomorza przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Ponadto w drugiej połowie miejscami na północy, głównie na obszarze od woj. zachodniopomorskiego przez pomorskie, kujawsko pomorskie po warmińsko mazurskie przelotnie może popadać deszcz. Temperatura minimalna, od 6-8 st. C. w rejonach podgórskich, 9-11 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 12-13 st. C. na samym morzem.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!