| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 12 czerwca i noc 12/13 czerwca. Uderzy pierwszy upał na znacznym obszarze Polski. Miejscami pojawią się silne burze

Pogoda na dziś 12 czerwca i noc 12/13 czerwca. Uderzy pierwszy upał na znacznym obszarze Polski. Miejscami pojawią się silne burze

Przed nami kolejny gorący dzień czerwca. Pogoda na dziś 12 czerwca 2020 dla Polski przewiduje pozostanie kraju w polu obniżonego ciśnienia z adwekcją ciepłego powietrza z południowego wschodu. Dzień na przeważającym obszarze kraju zapowiada się pogodny z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko początkowo miejscami na południu oraz w ciągu dnia na zachodzie z przewagą większego zachmurzenia, ale z upływem godzin z tendencją do przejaśnień i rozpogodzeń. W sporej części kraju spodziewamy się pojawienia pierwszego upału, czyli temperatury osiągającej lub przekraczającej 30 st. C. Do tej pory w tym roku temperaturę 30,3 st. C. pokazały termometry tylko w Tarnowie. Dzisiaj w wielu miejscowościach taką wartość wskażą termometry.

Pogoda na dziś 12 czerwca 2020 dla Polski. Prognozowana temperatura do godziny 15:00

Pogoda na dziś 12 czerwca 2020 i noc 12/13 czerwca dla Polski. Prognoza burz mapa burzowa gdzie jest burza

Pogoda na dziś 12 czerwca 2020. Prognoza pogody dla Polski. Zdjęcie satelitarne z godziny 07:20

Pogoda na dziś 12 czerwca 2020 i noc 112/13 czerwca prognoza pogody dla Polski gdzie będą burze

Z upływem dnia, zwłaszcza po południu i wieczorem pojawią się warunki do formowania i inicjowania chmur burzowych. Ponownie miejscami wystąpią burze, z ulewnym deszczem, opadami gradu do 1-4 cm oraz silnymi porywami wiatru. Możliwe jest również powstanie superkomórki z silnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Pogoda na dziś 12 czerwca 2020. Prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda 12 czerwca 2020 prognoza pogody dla Polski mapa burzowa gdzie jest burza

Musimy jednak zaznaczyć, że są dziś rozbieżności w prognozach, co do zasięgu i przebiegu burz. Model ICM UM, który w minionych dniach dobrze przewidział przebieg burz, aktualnie nie widzi w ciągu najbliższej doby 12/13.06 zorganizowanych i licznych gwałtownych burz z uwagi na niedosyt wilgoci w atmosferze. Nieco innego „zdania” są modele globalne, które dzisiaj prognozują bardzo wysoki CAPE i dobry Lifted Index. Z upływem dnia, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych powinny się pojawić sprzyjające warunki do powstania burz. Jak będzie ostatecznie, przekonamy się śledząc na bieżąco dane radarowe. Uśredniając prognozy wszystkich modeli, wydaliśmy poniższą prognozę prawdopodobieństwa burzowego.

Prognoza burz dla Polski. Mapa burzowa na 12/13 czerwca 2020

Pogoda 12-13 czerwca prognoza burzowa dla Polski mapa burz prawdopodobieństwa

Pogoda noc 12/13 czerwca

Jeśli burze powstaną, to w pierwszej części nocy będą one zanikać z opadami deszczu miejscami na południu i południowym zachodzie kraju, zwłaszcza od Małopolski po Dolny Śląsk i lokalnie Ziemie Lubuską. Na pozostałym obszarze kraju powinno być pogodnie z niewielkim i lokalnie umiarkowanym zachmurzeniem, dopiero nad ranem rosnącym do dużego na obszarze, od Pomorza przez Warmię i Mazury po Podlasie. Temperatura minimalna, od 14-18 st. C. w woj. południowych i nad morzem, do 19-20 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!