| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś 11 lipca. Ulewy i burze na południu i południowym wschodzie Polski. Miejscami spadnie ponad 30 mm wody

Pogoda na dziś 11 lipca. Ulewy i burze na południu i południowym wschodzie Polski. Miejscami spadnie ponad 30 mm wody

Strefa chłodnego frontu, która minionej doby przynosiła silne burze w wielu regionach Polski, dziś 11.07 przesunęła się nad wschodnie i południowe wschodnie dzielnice kraju. Pogoda na dziś 11 lipca 2020 dla Polski zapowiada burze i ulewy, które w ciągu dnia uaktywnią się nad województwami południowymi, południowo wschodnimi i początkowo miejscami w centrum. Do kraju z zachodu będzie ponownie napływać chłodniejsza masa powietrza polarnomorskiego. Jedynie jeszcze na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zalega ciepła masa powietrza, jednak w ciągu dnia zostanie ona wyparta na wschód.

Pogoda na dziś 11 lipca 2020, zachmurzenie w Polsce o godzinie 07:50

Pogoda na dziś 11 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski czy będą burze i ulewy gdzie jest burza

Sobota 11 lipca 2020 początkowo na Podkarpaciu oraz na południu i wschodzie Lubelszczyzny oraz Małopolski jest pogodna, jednak w ciągu dnia wraz ze zbliżaniem się strefy frontowej z zachodu zachmurzenie wzrośnie do dużego, aż do pojawienia się opadów deszczu i burz, początkowo lokalnie z gradem, zwłaszcza z upływem popołudnia i wieczorem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite z postępującymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie, od Pomorza przez województwa zachodnie po zachodnią połowę Dolnego Śląska. Lokalnie na północy i zachodzie niewykluczone przelotne opady deszczu, ale ich prawdopodobieństwo będzie niewielkie. Na naszą uwagę przede wszystkim zasługuje obszar, od Lubelszczyzny przez południowe Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską, południowe dzielnice Ziemi Łódzkiej, po Małopolskę, Podkarpacie, Górny Śląsk i miejscami Opolszczyznę. Na tym obszarze uaktywnią się opady deszczu i miejscami burze (te ostatnie zwłaszcza w Małopolsce, na Podkarpaciu i lokalnie na Lubelszczyźnie). Opady na ogół będą mieć charakter ciągły o umiarkowanym i okresami intensywnym natężeniu.

Pogoda 11-12 lipca 2020. Prognozowana suma opadów do niedzielnego 12.07 poranka

Pogoda na dziś 11 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie jest burza prognoza sumy opadów ulewy na południu Polski

Miejscami w ciągu najbliższej doby spadnie ponad 30 mm wody. Opady najpóźniej pojawią się na Podkarpaciu, ale tutaj najpóźniej zanikną w niedzielę 12.07.

Pogoda 11 lipca 2020, prognozowana temperatura do godziny 14:00

Pogoda na 11 lipca 2020 prognoza temperatury w Polsce czy będą burze

Temperatura maksymalna, od 15-17 st. C. w strefie zalegania zachmurzenia frontowego od miejscami Podlasia po Opolszczyznę, 18-21 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 23-27 st. C. na Podkarpaciu i południowym wschodzie Lubelszczyzny.

Mapa burzowa dla Polski. Prognozowane prawdopodobieństwo burz na najbliższą dobę 11/12 lipca 2020

Mapa burzowa dla Polski gdzie jest burza 11 lipca 2020 prognoza

Pogoda na noc 11/12 lipca 2020

W nocy w zachodniej połowie kraju pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite z postępującymi przejaśnieniami na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Na wschodzie i południowym wschodzie, zwłaszcza na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej, w Małopolsce oraz początkowo miejscami na Podlasiu, Górnym Śląsku oraz na południu i wschodzie Mazowsza możliwe opady deszczu. Strefa frontowa z opadami w ciągu nocy będzie się przesuwać na wschód, jednocześnie od zachodu zanikając. Opady najdłużej utrzymają się na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i we wschodnich dzielnicach Małopolski. W tej części kraju będzie padać praktycznie przez całą noc. Ponadto lokalnie, zwłaszcza na Podkarpaciu możliwe zanikające burze. Temperatura minimalna, od 9, do 12 st. C. Chłodniej lokalnie w rejonach podgórskich.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!