| |
Zagrożenie!
Pogoda na dziś, 1 września 2021. Zanikający deszcz na południowym wschodzie. Rozpogodzenia i cieplej na zachodzie Polski

Pogoda na dziś, 1 września 2021. Zanikający deszcz na południowym wschodzie. Rozpogodzenia i cieplej na zachodzie Polski

Pogoda na dziś, środa 1 września 2021 przyniesie stopniową poprawę pogody na zachodzie i północy Polski, zwłaszcza w województwie lubuskim, dolnośląskim, zachodniopomorskim, zachodniej części warmińsko mazurskiego, pomorskim, kujawsko pomorskim i wielkopolskim. Na tym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami do małego, szczególnie w lubuskim. Na ogół nie powinno padać. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego. Miejscami na wschodzie i południowym wschodzie, będą możliwe okresami opady deszczu, zwłaszcza w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz lokalnie na Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie. Opady będą się w ciągu dnia stopniowo przesuwać na południe, jednocześnie od północny zanikając. Polska początkowo na wschodzie będzie pod wpływem frontu okluzji związanym z odsuwającym się nad Rosje niżem Ove, jednocześnie na zachodzie kraju zaznaczy się skraj wyżu. Z kolei w nocy na północnym wschodzie zaznaczy się front chłodny związany z niewielkim niżem znad Morza Barentsa.

Pogoda na dziś, środa 1 września 2021. Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie

Pogoda na dziś, środa 1 września 2021, zanikający deszcz, rozpogodzenia na zachodzie Polski

W poniedziałek 01.09 na zachodzie i północy, od Wybrzeża przez województwo pomorskie, zachodniopomorskie, zachodnie dzielnice warmińsko mazurskiego, kujawsko pomorskie, wielkopolskie, lubuskie po dolnośląskie powinno przeważać zachmurzenie umiarkowane, miejscami z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami do małego, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej.

Pogoda na dziś, środa 1 września 2021. Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:55

Pogoda na dziś, środa 1 września 2021, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 1 września 2021

Pogoda 1 września 2021, prognoza opadów deszczu w Polsce

Miejscami, głównie na wschodzie i południowym wschodzie mogą wystąpić stopniowo słabnące i zanikające opady deszczu, głównie od Lubelszczyzny po Podkarpacie i Małopolskę.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 15:00, 1 września 2021

Pogoda 1 września 2021, prognoza opadów, gdzie popada deszcz

Z kolei w nocy 1/2 września 2021, strefa opadów deszczu nasunie się na północnym wschodzie Polski. Popada, głównie w woj. podlaskim i warmińsko mazurskim.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 05:00, 2 września 2021

Pogoda na noc 1/2 września 2021, gdzie będzie padać

Temperatura maksymalna, od 15 st. C. miejscami na południowym wschodzie, do 21 st. C. na Ziemi Lubuskiej. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 1 września 2021

Pogoda 1 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie Zatoki Gdańskiej dość silny, w porywach do 60 km/h, północno zachodni i północny. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70-100 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 1 września 2021

Pogoda 1 września 2021, prognoza wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Kielcach wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!