| |
Zagrożenie!
Pogoda na czwartek 13 sierpnia 2020. Pogodnie i gorąco w Polsce, na zachodzie upalnie, burze niewykluczone w rejonach podgórskich

Pogoda na czwartek 13 sierpnia 2020. Pogodnie i gorąco w Polsce, na zachodzie upalnie, burze niewykluczone w rejonach podgórskich

Kolejny dzień sierpnia nie przyniesie istotnej zmiany w warunkach pogodowych. Pogoda na czwartek 13 sierpnia 2020 dla Polski zapowiada ponownie sporo chwil ze Słońcem i letnią temperaturą, na zachodzie kraju z upałem. Burze i przelotne opady deszczu mogą dziś wystąpić tylko na krańcach południowych Polski w rejonach podgórskich. Nadal pozostaniemy pod wpływem wyżu Emil, którego centrum dziś znajdzie się nad Białorusią.

Pogoda na czwartek 13 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda na czwartek 13 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski upał, gorąco, burze w górach

W czwartek spodziewamy się słonecznej pogody z niewielkim wysokim zachmurzeniem pierzastym i miejscami przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem na obszarze niemal całej Polski.

Pogoda czwartek 13 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda czwartek 13 sierpnia 2020 zachmurzenie nad Polską

Wyjątkiem w ciągu dnia będą lokalnie rejony podgórskie, od Sudetów po Podhale. Tutaj miejscami z upływem południa i wieczorem mogą się wypiętrzyć chmury kłębiaste, z których punktowo przelotnie popada i zagrzmi, aczkolwiek ryzyko burz nie jest duże.

Mapa burzowa Polski, czwartek 13 sierpnia 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce

Mapa burzowa Polski czwartek 13 sierpnia 2020 prognoza burz dla Polski

Pogoda czwartek 13 sierpnia 2020, prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda czwartek 13 sierpnia 2020 prognozowana temperatura w Polsce

Temperatura maksymalna, od 22-24 st. C. na północy woj. pomorskiego i podlaskiego, 25-29 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 30-32 st. C. na zachodzie, zwłaszcza od Opolszczyzny przez Dolny Śląsk, Ziemie Lubuską, zachodnie dzielnice Wielkopolski i południowe regiony woj. zachodniopomorskiego. Wiatr słaby i lokalnie okresowo umiarkowany. Ciśnienie nieznacznie spadnie.

Pogoda na noc 13/14 sierpnia 2020

W nocy pogodnie z niewielkim zachmurzeniem, tylko w rejonach podgórskich, od Sudetów po Podhale miejscami większe zachmurzenie i tam lokalnie niewykluczone przelotne opady deszczu i zanikające punktowo burze. Temperatura minimalna, od 9-14 st. C. na przeważającym obszarze Polski (najchłodniej w dzielnicach wschodnich), do 16-20 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie, od Wielkopolski po Ziemie Lubuską, Dolny Śląsk i Opolszczyznę (najcieplej w woj. lubuskim).

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!