| |
Zagrożenie!
Pogoda. W czwartek 12 marca uderzy wichura w północną połowę Polski. Miejscami możliwe burze i opady. Na południu wiosenna temperatura

Pogoda. W czwartek 12 marca uderzy wichura w północną połowę Polski. Miejscami możliwe burze i opady. Na południu wiosenna temperatura

Pogoda na czwartek 12 marca zapowiada się niezwykle interesująco. W tym dniu Polska znajdzie się pod wpływem ciepłego wycinku niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego przez południową Skandynawię nad północno zachodnią Rosję. Początkowo napłynie ciepłe powietrze, ale wraz z przesuwaniem niżu wkroczy front chłodny z opadami, lokalnymi burzami i silnymi porywami wiatru stopniowo przesuwającymi się znad Wybrzeża w głąb Polski na południowy wschód. Miejscami należy się liczyć z pojawieniem wichury.

Prognozowana anomalia temperatury, czwartek 12 marca 2020

Pogoda na czwartek 12 marca 2020, prognoza pogody dla Polski, wichura

Przyjemnie zapowiada się dzień w południowej połowie kraju, gdzie przed dotarciem frontu, mimo zmiennego zachmurzenia, temperatura wzrośnie do 14-18 st. C., lokalnie około 19 st. C. w Małopolsce. Z upływem dnia obszar wysokiej temperatury zacznie się jednak zmniejszać, wraz z przesuwaniem się frontu w głąb kraju.

Prognozowany kierunek przemieszczania i zasięg opadów deszczu, do godz. 19:00, 12 marca 2020

Pogoda na czwartek 12 marca 2020, możliwa wichura, wysoka wiosenna temperatura

Najdłużej ciepłe powietrze utrzyma się na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu. W rejonie dotarcia frontu pojawią się opady deszczu i lokalnie niewykluczone burze, a także w wyniku zwiększenia gradientu ciśnienia znacznie nasili się wiatr, osiągający w sporej części kraju, zwłaszcza w centrum i na północy co najmniej 70-90 km/h, a miejscami, szczególnie nad morzem powyżej 90 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w czwartek, 12 marca 2020. Mapa: Windy

Pogoda na czwartek 12 marca, prognoza wichura w Polsce

Po przejściu chłodnego frontu, w piątek 13 marca temperatura spadnie. W ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie do 7-11 st. C. (najwyższa na południu).

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!