| |
Zagrożenie!
Pogoda na 9 września 2022. Burze z gradem na zachodzie Polski. Odsuwający front z deszczem na wschodzie i północy

Pogoda na 9 września 2022. Burze z gradem na zachodzie Polski. Odsuwający front z deszczem na wschodzie i północy

Do Polski dotarło załamanie pogody związane z wpływem cyklonu Peggy znad zachodniej Europy i dziś nadal odczujemy tego skutki - zapowiada pogoda w piątek 9 września 2022. Na wschodzie i północnym wschodzie kraju zalega strefa frontu atmosferycznego ze wzrostem zachmurzenia i opadami deszczu, która stopniowo będzie się odsuwać za naszą wschodnią granicę. Z kolei na zachodzie w czasie większych przejaśnień ponownie wzrośnie chwiejność powietrza i popołudniu miejscami rozwiną się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. To będzie szczególnie chłodny dzień na północnym wschodzie Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 9 września 2022, burze z gradem na zachodzie Polski, odsuwający front z deszczem na wschodzie i północy

Pogoda na dziś, piątek 9 września 2022

Nad północną i wschodnią Polską znajduje się strefa frontu atmosferycznego stopniowo odsuwająca się na wschód i północny wschód Europy. Front ten jest związany z wypełniającym się cyklonem Peggy znad zachodniej Europy. Do kraju napływa powietrze polarne-morskie, które po południu i wieczorem zwiększy swoją chwiejność i wtedy zaczną się tworzyć przelotne opady i burze na zachodzie Polski.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 9 września 2022, opady deszczu i burze z gradem w Polsce

W piątek na wschodzie i północy odsuwający front z deszczem. Na zachodzie Polski miejscami burze z gradem

W ciągu dnia na północy i wschodzie, szczególnie od Pomorza Gdańskiego przez Warmię, Mazury, Podlasie, częściowo Mazowsze po Lubelszczyznę będzie przeważać zachmurzenie duże, dopiero w drugiej połowie dnia lokalnie mogą się pojawić przejaśnienia. Miejscami będą występować opady deszczu stopniowo zanikające od południowego zachodu. Opady najdłużej utrzymają się na północnym wschodzie kraju.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 9 września 2022

Pogoda 9 września 2022, mapa opadów w Polsce, gdzie będą burze

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, ale w ciągu dnia pojawią się również większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, zwłaszcza o poranku zanikające na Podkarpaciu, a z upływem popołudnia i wieczorem w zachodniej Polsce rozwiną się przelotne opady deszczu i burze, punktowo z gradem. Burze miejscami wystąpią szczególnie od Pomorza Zachodniego i środkowego wybrzeża po Dolny Śląsk. Niebawem wydamy aktualizację prognozy burz dla Polski.

Niskie temperatury na północnym wschodzie Polski

Zalegający front z dużym zachmurzeniem na północnym wschodzie sprawi, że właśnie tutaj spodziewamy się dziś najniższych temperatur maksymalnych. Na termometrach zanotujemy, od 10-17 st. C. od Zatoki Gdańskiej przez Warmię, Mazury, Podlasie i Lubelszczyznę, do 18-24 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce, 9 września 2022

Pogoda 9 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami silniejszy, z kierunków południowych, zwłaszcza w rejonie Półwyspu Helskiego. W centrum i na południu zachodni i północno-zachodni. W rejonie burz wiatr w porywach do około 50-65 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru bez uwzględnienia burz, 9 września 2022

Pogoda 9 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Radomiu wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!