| |
Zagrożenie!
Pogoda na 9 października 2022. Antycyklon Vangelis nad Polską. Temperatura spadnie

Pogoda na 9 października 2022. Antycyklon Vangelis nad Polską. Temperatura spadnie

Po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego ponownie do Polski wkroczy antycyklon, ale będzie chłodniej niż w ostatnich dniach - przewiduje pogoda w niedzielę 9 października 2022. Od zachodu w głąb kraju będą postępować rozpogodzenia, które do wieczora obejmą praktycznie całą Polskę. Najdłużej zachmurzenie utrzyma się miejscami na wschodzie. Rozpogodzenia związane z wyżem i adwekcja chłodniejszego powietrza będzie również zapowiedzią miejscami przymrozków, jakie pojawią się w nocy na poniedziałek. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 9 października 2022, antycyklon Vangelis wkroczy do Polski

Pogoda na dziś, niedziela 9 października 2022

Polska w ciągu dnia dostanie się pod wpływ wyżu Vangelis. Jego centrum znajdzie się nad Dolnym Śląskiem. Nad krajem będzie zalegać chłodna masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 9 października 2022, antycyklon Vangelis nad Polską, wrócą przymrozki

W niedzielę postępujące rozpogodzenia od zachodu. Lokalnie zanikający słaby deszcz na północnym wschodzie

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, na zachodzie w drugiej połowie dnia z postępującymi rozpogodzeniami do niemal bezchmurnego nieba w głąb kraju, jedynie początkowo, głównie na wschodzie zaznaczy się przewaga dużego zachmurzenie i tutaj lokalnie może się pojawić słaby i zanikający przelotny deszcz, głównie na Warmii, Mazurach i Podlasiu.

Prognoza zachmurzenie i zasięgu lokalnych opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00, 9 października 2022

Pogoda 9 października 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Początkowo lokalnie słaby deszcz może się pojawić również w Bieszczadach i nad morzem w woj. pomorskim. Do wieczora antycyklon zdominuje warunki atmosferyczne w Polsce i zapewni liczne rozpogodzenia.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 20:00, 9 października 2022

Pogoda 9 października 2022, zachmurzenie w Polsce

Temperatura spadnie w Polsce. Nie będzie już 20 st. C.

Po przejściu chłodnego frontu napłynęło do Polski znacznie chłodniejszej powietrze, dlatego dziś już nigdzie nie zanotujemy temperatury powyżej 20 st. C. Spodziewamy się maksymalnie, od 12, do 16 st. C. Chłodniej miejscami będzie w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 9 października 2022

Pogoda 9 października 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami umiarkowany na wschodzie. Ciśnienie wzrośnie

Wiatr będzie słaby, we wschodniej połowie Polski okresami umiarkowany, północno zachodni i zachodni, od zachodu stopniowo skręcający na wschodni. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie. W południe w Częstochowie wyniesie 1027 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!