| |
Zagrożenie!
Pogoda na 9 listopada 2022. Front chłodny wkroczy do Polski. Będą regiony deszczowe oraz pogodne i ciepłe

Pogoda na 9 listopada 2022. Front chłodny wkroczy do Polski. Będą regiony deszczowe oraz pogodne i ciepłe

Do Polski najbliższej doby wkroczy chłodny front atmosferyczny, który miejscami przyniesie przelotny deszcz, ale przed frontem będą jeszcze regiony pogodne i ciepłe - zapowiada pogoda w środę 9 listopada 2022. Temperatury nadal pozostaną wysokie, jak na tę porę roku. Miejscami zanotujemy nawet 15-16 st. C. Deszcz popada miejscami, głównie na zachodzie i północy, a najpogodniej będzie na południowym wschodzie. W górach nasili się wiatr, szczególnie w Bieszczadach. O poranku miejscami możliwe zanikające mgły. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody.

Prognozowana suma opadów deszczu w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 9 listopada 2022, front chłodny wkroczy do Polski, będą regiony deszczowe i pogodne

Pogoda na dziś, środa 9 listopada 2022

Południowo wschodnia Polska pozostanie jeszcze na skraju wyżu znad Rumunii, a na pozostałym obszarze zaznaczy się skraj rozległego obszaru niskiego ciśnienia związanego z cyklonami atlantyckimi. Dodatkowo do zachodniej i północno zachodniej Polski wkroczy chłodny front atmosferyczny, który z północnego zachodu w ciągu najbliższej doby będzie się przesuwał w głąb kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 9 listopada, front atmosferyczny przejdzie przez Polskę

W środę pogodnie na południowym wschodzie. Miejscami przelotny deszcz na zachodzie i północy

Z upływem dnia na południowym wschodzie Polski, od częściowo Lubelszczyzny i południowego Mazowsza przez częściowo Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę i miejscami Górny Śląsk po Podkarpacie będzie przeważnie pogodnie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami na froncie pojawią się przelotne opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie i północy Polski, między Ziemią Lubuską, Wielkopolską, Kujawami, a Pomorzem Gdańskim.

Prognozowany zasięg opadów deszczu, do godziny 13:00, 9 listopada 2022

Pogoda 9 listopada 2022, front nad Polską, gdzie popada deszcz

W nocy z 9/10 listopada front chłodny nadal będzie zalegał nad Polską i uaktywni się szczególnie na południowym zachodzie aż po centrum, zwłaszcza nad ranem. Popada wtedy szczególnie, od Dolnego Śląska i Opolszczyzny po Ziemie Łódzką i miejscami Mazowsze.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 07:00, 10 listopada 2022

Pogoda 9 listopada 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Temperatury nadal wysokie w Polsce

Nadal temperatury w Polsce są znacznie wyższe niż wynika z normy klimatycznej dla tej pory roku. Wczoraj notowaliśmy maksymalnie 17 st. C. we Wrocławiu i Jeleniej Górze, a dziś spodziewamy się maksymalnie, od 10-11 st. C. na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu, do 12-16 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce, 9 listopada 2022

Pogoda 9 listopada 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr w górach, ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami i miejscami porywisty, południowy i południowo zachodni. Silniej powieje miejscami w rejonach podgórskich i górskich, w porywach do 60-75 km/h, szczególnie w Bieszczadach. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 9 listopada 2022

Pogoda 9 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie stabilne i nie zmieni się znacząco. W południe w Zamościu wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!