| |
Zagrożenie!
Pogoda na 9 lipca 2022. Umiarkowane temperatury w Polsce. Miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

Pogoda na 9 lipca 2022. Umiarkowane temperatury w Polsce. Miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

Przed nami kolejny dzień bez istotnych zmian warunków atmosferycznych w Polsce - zapowiada pogoda w sobotę 9 lipca 2022. Nadal czekają nas umiarkowane temperatury, ponadto miejscami pojawią się w różnych regionach rozproszone przelotne opady deszczu, a lokalnie wystąpią również nieliczne burze, głównie na północy i zachodzie kraju. Temperatura maksymalnie wzrośnie i to tylko miejscami do 22-23 st. C. Nad morzem, zwłaszcza na środkowym i wschodnim wybrzeżu okresami nasili się wiatr. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda 9 lipca 2022, umiarkowane temperatury w Polsce, miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

Pogoda na dziś, sobota 9 lipca 2022

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy skrajem wyżu Iosif znad rejonu Irlandii, a strefą frontową ciepłego i chłodnego frontu nasuwającego się na północne i zachodnie dzielnice kraju związane z niżem Xezal znad środkowego Bałtyku. Do kraju napływa chłodne powietrze polarnomorskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 9 lipca 2022, niskie i umiarkowane temperatury w Polsce, front atmosferyczny przyniesie przelotny deszcz i lokalne burze

W sobotę zmienne zachmurzenie. Miejscami możliwy przelotny deszcz i lokalne burze

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, ale miejscami pojawią się również okresami większe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Gdzieniegdzie wystąpią rozproszone przelotne opady deszczu, a lokalnie, zwłaszcza na północy i zachodzie kraju pojawią się również nieliczne burze.

Prognozowany zasięg rozproszonych przelotnych opadów w Polsce, do godziny 11:00, 9 lipca 2022 

Pogoda 9 lipca 2022, mapa opadów w Polsce

Z upływem popołudnia i wieczorem wzrośnie ryzyko przelotnych opadów i początkowo lokalnych burz, zwłaszcza na zachodzie Polski. Ta strefa rozproszonych opadów, będzie się w nocy 9/10 lipca przemieszczać z zachodu na południe i południowy wschód, zwłaszcza od Ziemi Lubuskiej przez częściowo centrum kraju po Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę i miejscami Małopolskę. Na specjalnej mapie znajdziecie prognozę burz opracowywaną w sezonie burzowym raz na dobę.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 9 lipca 2022

Pogoda 9 lipca 2022, gdzie popada i zagrzmi w Polsce

Temperatury nadal będą umiarkowane w Polsce

W prognozie długoterminowej zapowiadaliśmy, że będziemy narzekać na stosunkowo niskie temperatury i przyjdzie nam dłużej poczekać na kolejną falę upałów i faktycznie tak jest. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 18, do 23 st. C. Lokalnie nieco chłodniej może być w rejonie Sudetów oraz Tatr.

Wiatr okresami silniejszy nad morzem, w górach i lokalnie w rejonie burz. Ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem, zwłaszcza na środkowym i wschodnim wybrzeżu okresami dość silny, zachodni i północno zachodni. Silniej powieje równie w czasie burz, a także miejscami w Karpatach i Sudetach.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 9 lipca 2022

Pogoda 9 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia będzie spadać. W południe w Bydgoszczy wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!