| |
Zagrożenie!
 Pogoda na 9 kwietnia 2022. Deszcz i śnieg w Polsce. Lokalne burze i okresami silny wiatr

Pogoda na 9 kwietnia 2022. Deszcz i śnieg w Polsce. Lokalne burze i okresami silny wiatr

Przez Polskę przejdzie dziś druga strefa opadów związana z niżem Ortrud - zapowiada pogoda w sobotę 9 kwietnia 2022. Pierwsza strefa już się odsunęła minionej nocy, a drugi obszar opadów rozciąga się o poranku od Opolszczyzny i Górnego Śląska przez centrum, Ziemie Świętokrzyską, Mazowsze po południowe Podlasie. Opady te stopniowo przesuną się w ciągu dnia na wschód i południowy wschód kraju. Na pozostałym obszarze Polski również lokalnie i przelotnie popada. Okresami nasili się wiatr, ponadto lokalnie wystąpią burze. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda na sobotę 9 kwietnia 2022, opady deszczu i śniegu w Polsce, lokalne burze, mapa opadów

Pogoda na dziś, sobota 9 kwietnia 2022

Nad Polską znajduje się dziś strefa frontowa związana z dość szybko przesuwającym się niżem Ortrud. Jego centrum przez południową Polskę odsunie się nad Ukrainę, w tym czasie z południa na wschód przesuną się opady deszczu i miejscami śniegu. Za frontem w chłodniejszym powietrzu rozwinie się rozproszona konwekcja.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 9 kwietnia 2022, opady deszczu i śniegu w Polsce, gdzie popada, niż Ortrud

W sobotę opady deszczu, śniegu i krupy śnieżnej

W ciągu dnia w południowo wschodniej połowie kraju, będzie przeważać zachmurzenie duże, lokalnie z przejaśnieniami i tutaj należy się okresowo spodziewać miejscami opadów deszczu, a w górach i rejonach podgórskich również śniegu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie niewykluczone burze na południu.

Prognoza sumy opadów w Polsce, 9 kwietnia 2022

Pogoda 9 kwietnia 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z większymi przejaśnieniami, a po południu lub pod wieczór miejscami również z rozpogodzeniami. Miejscami na tym obszarze pojawią się rozproszone przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Gdzieniegdzie wystąpią również burze. Prognoza burz na kolejną dobę będzie niebawem wydana na specjalnej mapie.

Temperatura przed opadami najwyższa na Podkarpaciu

Spodziewamy się od 6-10 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 11-14 st. C. na Podkarpaciu oraz we wschodniej Małopolsce przed wystąpieniem opadów.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 9 kwietnia 2022

Pogoda 9 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silny, ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr będzie umiarkowany i okresami silniejszy, w porywach do 60-75 km/h, na południu, zachodzie i na północy w woj. pomorskim i zachodniopomorskim. Powieje z zachodu i północnego -zachodu. Wiatr silniejszy będzie w górach oraz rejonach podgórskich, okresami w porywach do 80-90 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 9 kwietnia 2022

Pogoda 9 kwietnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie rośnie, w południe w Kielcach wyniesie 1002 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!