| |
Zagrożenie!
Pogoda na 9 grudnia 2022. Śnieżyca i ulewa wkroczy do Polski. W tych regionach front przyniesie trudne warunki

Pogoda na 9 grudnia 2022. Śnieżyca i ulewa wkroczy do Polski. W tych regionach front przyniesie trudne warunki

Przed nami istotne załamanie pogody, jakie przyniesie front atmosferyczny związany z niżem podążającym z południa Europy w rejon Polski i Ukrainy - zapowiada pogoda w piątek 9 grudnia 2022. W ciągu najbliższej doby nasunie się śnieżyca, a po cieplejszej południowo wschodniej stronie strefy opadów wystąpi również ulewa z deszczem, przechodzącym miejscami w deszcz ze śniegiem i śnieg. W tym czasie w kilku regionach miejscami spadnie do 5-15 cm mokrego śniegu, w górach i rejonach podgórskich lokalnie więcej. Warunki na drogach będą bardzo trudne. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce do godziny 10:00

Pogoda 9 grudnia 2022, śnieżyca i ulewa wkroczy do Polski

Pogoda na dziś, piątek 9 grudnia 2022

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia. W ciągu najbliższej doby dostaniemy się pod wpływ oddziaływania jednego z trzech niżów Birgit wędrujących z południa w rejon południowo wschodniej Polski. Jego strefa frontowa przyniesie na południu i południowym wschodzie śnieżyce i ulewę.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 9 grudnia 2022, będą śnieżyce i ulewy w Polsce, niż podejdzie z południa Europy

W piątek opady śniegu i ulewa. Opady nasuną się w drugiej połowie dnia z południa

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, miejscami z okresowymi przejaśnieniami do umiarkowanego, początkowo na południu, zwłaszcza w Małopolsce oraz między Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną z rozpogodzeniami. Z upływem popołudnia i wieczorem w południowym całym pasie Polski zachmurzenie wzrośnie do całkowitego.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 9 grudnia 2022

Pogoda 9 grudnia 2022, śnieżyca i ulewa wkroczy do Polski, najnowsza prognoza

W pierwszej części dnia śnieg popada miejscami między Mazowszem, Mazurami, Podlasiem i Lubelszczyzną, ale opady te będą rozproszone. Na naszą uwagę zasługuje jednak strefa opadów, jaka zacznie się nasuwać na południe Polski późnym popołudniem i wieczorem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 9 grudnia 2022

Pogoda 9 grudnia 2022, będzie śnieżyca i ulewa w Polsce, gdzie popada 

W godzinach wieczornych rozpada się w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, na południu i południowym wschodzie Dolnego Śląska, Ziemi Świętokrzyskiej po południowe Mazowsze, południową połowę Lubelszczyzny i Podkarpacie, przy czym w tym regionie oraz na wschodzie Małopolski mają przeważać opady deszczu, miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 01:00, 10 grudnia 2022

Pogoda 9 grudnia 2022, dokładna prognoza śnieżycy noc na 10 grudnia 2022

W nocy na sobotę 09/10.12 strefa frontowa będzie się rozciągać, od Lubelszczyzny przez południowe Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę, Górny Śląsk, Opolszczyznę i miejscami Dolny Śląsk. Śnieg najmocniej popada między Lubelszczyzną, Ziemią Świętokrzyską po Górny Śląsk oraz zachodnią i południową Małopolskę. Na Podkarpaciu i wschodzie Małopolski nadal mają przeważać opady deszczu, aczkolwiek miejscami przejdą w opady deszczu ze śniegiem i śnieg, zwłaszcza na północy Podkarpacia.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, do godziny 07:00, 10 grudnia 2022

Pogoda 9-10 grudnia 2022, prognoza pokrywy śnieżnej

Ujemna temperatura miejscami na północy Polski

W piątek spodziewamy się maksymalnej temperatury, od -2/1 st. C. w północnych regionach Polski oraz w rejonie Sudetów, do 2-5 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najwyższa temperatura będzie na Podkarpaciu. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 9 grudnia 2022

Pogoda 9 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu Polski wschodni, na pozostałym obszarze południowy i południowo zachodni. Okresami i miejscami silniej powieje w górach i tam może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Krakowie wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!