| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 września 2022. Będą silne burze z gradem i deszczem w Polsce. Front ruszy w głąb kraju

Pogoda na 8 września 2022. Będą silne burze z gradem i deszczem w Polsce. Front ruszy w głąb kraju

Po wielu dniach stabilnej aury przed nami istotne zmiany związane z wkroczeniem chłodnego frontu atmosferycznego do Polski - zapowiada pogoda w czwartek 8 września 2022. Do zachodniej Polski już dotarł front ciepły, który minionej nocy przyniósł lokalne burze i opady deszczu. Zjawisk znacznie więcej pojawi się z upływem popołudnia i wieczorem, gdy uaktywni się główny front burzowy na zachodzie i południu kraju. W nocy front zacznie się przesuwać na wschód i północny wschód. Wcześniej czeka nas gorący dzień szczególnie na południu kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce do godziny 17:00

Pogoda 8 września 2022, front burzowy wkroczy do Polski, gorąco na południu

Pogoda na dziś, czwartek 8 września 2022

Północna i wschodnia Polska znajduje się w obszarze ustępującego wyżu, a na pozostałym obszarze zaczyna się nasuwać zatoka niżowa związana z rozległym obszarem pola niskiego ciśnienia związanego z cyklonem Peggy. Przed frontem chłodnym na zachodzie i południowym zachodzie kraju pojawi się linia zbieżności wiatru na której uaktywnią się miejscami burze.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 8 września 2022, silne burze z gradem w Polsce, front ruszy w głąb kraju

W czwartek ustępujący i wyż i nasuwający się front z opadami i burzami w Polsce

Na północy, w centrum i na wschodzie Polski do wieczora utrzyma się stabilna i przeważnie słoneczna pogoda z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i początkowo miejscami małe, ale w ciągu dnia od zachodu zacznie stopniowo rosnąć do dużego szczególnie w zachodniej i częściowo południowej Polsce.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 20:00, 8 września 2022

Pogoda 8 września 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Z upływem zwłaszcza popołudnia i wieczoru opady deszczu i miejscami burze pojawią się od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, częściowo Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Opolszczyznę po Górny Śląsk, Małopolskę i być może lokalnie Podkarpacie. Miejscami opady i burze zdarzą się wcześniej, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, gdzie już pada i lokalnie grzmi.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 23:00, 8 września 2022

Pogoda 8 września 2022, gdzie będą burze w Polsce

Wieczorem oraz w nocy front z zachodu zacznie się stopniowo przesuwać na wschód i północny wschód kraju. Wkrótce wydamy najnowszą prognozę burz dla Polski. Będzie alert pierwszego stopnia.

Gorąco na południu i zachodzie Polski

Cyklon Peggy na chwilę zaciągnął do Polski ciepłe powietrze z południa, dlatego dziś możemy liczyć na miejscami gorący dzień szczególnie na południu i zachodzie Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 18-23 st. C. na północy, północnym wschodzie i częściowo w centrum, do 24-28 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Model GFS wskazuje nawet 29-30 st. C. w rejonie Tarnowa, ale być może ta prognoza jest przeszacowana. 

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 8 września 2022

Pogoda 8 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie spada

Wiatr z upływem dnia będzie przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 40-65 km/h, wschodni i południowo-wschodni. Wieczorem na południowym zachodzie wiatr skręci na zachodni. W rejonie burz będzie silny, w porywach do 55-75 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce bez uwzględnienia burz, 8 września 2022

Pogoda 8 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem godzin będzie nadal spadać. W południe we Włocławku wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!