| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 stycznia 2023. Front chłodny wkroczy do zachodniej Polski. Bardzo ciepło na Dolnym Śląsku

Pogoda na 8 stycznia 2023. Front chłodny wkroczy do zachodniej Polski. Bardzo ciepło na Dolnym Śląsku

Przed nami kolejny dzień znacznie cieplejszy od normy klimatycznej, ponadto tylko miejscami przelotnie popada deszcz, a w drugiej połowie dnia zacznie wkraczać do zachodniej i północno zachodniej Polski chłodny front atmosferyczny - zapowiada pogoda w niedzielę 8 stycznia 2023. Możliwe będą również okresami chwile ze słońcem i rozpogodzeniami, zwłaszcza na południu, w tym na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 8 stycznia 2023, front chłodny wkroczy do Polski

Pogoda na dziś, niedziela 8 stycznia 2023

Polska pozostaje na skraju obszaru niżowego znad Atlantyku po jego cieplejszej stronie. W drugiej połowie dnia i wieczorem do zachodniej i północno zachodniej Polski zacznie wkraczać strefa chłodnego frontu z opadami deszczu. Do kraju napływa ciepła masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 8 stycznia 2023, ciepło i miejscami deszcz w Polsce, chłodny front na zachodzie

W niedziele miejscami przelotny deszcz oraz gdzieniegdzie rozpogodzenia na południu

Z upływem dnia zachmurzenie na ogół będzie duże, ale miejscami z możliwymi większymi przejaśnieniami, a na południu, zwłaszcza na Dolnym i Górnym Śląsku oraz na Opolszczyźnie i w Małopolsce z szansą na okresowe rozpogodzenia. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 8 stycznia 2023

Pogoda 8 stycznia 2023, mapa opadów w Polsce

Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, zwłaszcza w drugiej połowie dnia lub w godzinach wieczornych, głównie w zachodnich województwach i miejscami na północy, w tym w województwie pomorskim, miejscami w kujawsko pomorskim i lokalnie na wschodzie warmińsko mazurskiego.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 8 stycznia 2023

Pogoda 8 stycznia 2023, chłodny front w Polsce, gdzie popada deszcz

Temperatura w Polsce nadal znacznie powyżej normy

Tegoroczny pierwszy tydzień stycznia był ekstremalnie ciepły. Temperatura w Polsce nadal będzie dużo odbiegać od normy klimatycznej. Spodziewamy się maksymalnie, od 0/3 st. C. na północnym wschodzie kraju, 4-7 st. C. na przeważającym obszarze, do 8-10 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 8 stycznia 2023

Pogoda 8 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy w rejonie Zatoki Gdańskiej i miejscami w obszarach podgórskich. Po południu lub wieczorem oraz w nocy miejscami silny na południu Podkarpacia i wysoko w Karpatach, w porywach do 60-95 km/h, południowo wschodni i południowy. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Katowicach wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!