| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 maja 2022. Lokalny deszcz i burza w Polsce. Najcieplej na południowym wschodzie

Pogoda na 8 maja 2022. Lokalny deszcz i burza w Polsce. Najcieplej na południowym wschodzie

Nad Polską znajduje się dziś mało aktywny chłodny front atmosferyczny - zapowiada pogoda w niedzielę 8 maja 2022. Lokalnie przyniesie przelotne opady deszczu, może również wystąpić burza. Temperatury utrzymają się na umiarkowanym poziomie. Najcieplej będzie na południowym wschodzie Polski, a najchłodniej nadal nad morzem. Zapraszamy na szczegółową i dokładną prognozę pogody.

Prognozowane położenie ośrodków barycznych nad Europą o godzinie 14:00

Pogoda 8 maja 2022, dokładna prognoza pogody dla Polski, chłodny front nad krajem

Pogoda na dziś, niedziela 8 maja 2022

Nad Polską znajduje się dziś niezbyt aktywny chłodny front atmosferyczny rozciągający się od Lubelszczyzny po Dolny Śląsk. Na północ od frontu zaznacza się skraj wyżu Wolf znad Morza Północnego z chłodniejszym powietrzem polarnomorskim, a cieplejsze powietrze zalega na południu i południowym wschodzie Polski przed frontem chłodnym.

W niedzielę chwile ze słońcem, miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

W niedzielę w rejonie zalegania frontu atmosferycznego zachmurzenie będzie duże, ale miejscami wystąpią większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego. Zachmurzenie frontowe o poranku rozciąga się od Podlasia przez część Mazowsza, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską. Front w ciągu dnia przesunie się na południe i będzie się rozciągał od Lubelszczyzny przez Mazowsze, Ziemie Łódzką po Dolny Śląsk, a późnym popołudniem sięgnie również miejscami Ziemi Świętokrzyskiej, północnych dzielnic Górnego Śląska i Opolszczyzny i na tym obszarze pojawią się miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 8 maja 2022

Pogoda 8 maja 2022, lokalny deszcz i burze w Polsce, mapa opadów

Większe zachmurzenie utrzyma się również na południu w rejonach podgórskich szczególnie Małopolski i Śląska i tutaj również miejscami popada, a lokalnie może zagrzmieć. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, miejscami okresowo rosnące do dużego. Przelotny deszcz jeśli popada, to tylko lokalnie.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów w Polsce, do godziny 17:00, 8 maja 2022

Pogoda 8 maja 2022, mapa opadów w Polsce, gdzie popada i zagrzmi

Najcieplej do 23 stopni na południowym wschodzie Polski

Wczoraj najwyższą temperaturę 23 st. C. zanotowano w Słubicach, dzisiaj również spodziewamy się takiej temperatury, ale tym razem na południowym wschodzie. Zanotujemy maksymalnie, od 16-20 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 21-23 st. C. na południowym wschodzie, zwłaszcza w Małopolsce, na Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej. Chłodniej nadal będzie nad morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 8 maja 2022

Pogoda 8 maja 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany, ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr w ciągu dnia będzie umiarkowany i słaby, nad morzem okresami dość silny, zwłaszcza w rejonie Zatoki Gdańskiej, z kierunków północnych. W rejonie burz wiatr w porywach do około 60 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 8 maja 2022

Pogoda 8 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć. W południe w Warszawie wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!