| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 kwietnia 2022. Wichury i przelotne opady w Polsce. Będą lokalne burze

Pogoda na 8 kwietnia 2022. Wichury i przelotne opady w Polsce. Będą lokalne burze

Minionej doby przez Polskę z zachodu na wschód przeszedł chłodny front z opadami deszczu i lokalnie gradu z burzami, a dziś w ciągu dnia spodziewamy się podobnych zjawisk - zapowiada pogoda w piątek 8 kwietnia 2022. Za frontem napłynęło chłodniejsze i chwiejne powietrze w którym ponownie będą się tworzyć przelotne opady konwekcyjne w czasie większych przejaśnień. Miejscami wystąpią burze, przelotne opady deszczu, gradu lub krupy śnieżnej. Wiatr miejscami może mieć okresowo siłę wichury. Zapraszamy na prognozę pogody.

Silny wiatr w Polsce, prognozowane maksymalne porywy wiatru 08.04

Pogoda na piątek 8 kwietnia 2022, lokalne burze, przelotne opady i wichury w Polsce

Pogoda na dziś, piątek 8 kwietnia 2022

Po przejściu chłodnego frontu Polska nadal pozostaje w zasięgu odsuwającego się niżu Nasim znad Bałtyku. W chłodniejszym i chwiejnym powietrzu w czasie przejaśnień, będą się tworzyć miejscami przelotne opady konwekcyjne. Dodatkowo w nocy na południu i południowym wschodzie nasunie się strefa opadów związana z płytkim niżem.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 8 kwietnia 2022, wichury i lokalne burze w Polsce, miejscami przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna

W piątek lokalne burze i przelotne opady deszczu, gradu lub krupy śnieżnej

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, ale miejscami pojawią się okresowo większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, a nawet rozpogodzenia do małego, zwłaszcza na południowym wschodzie. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie z drobnym gradem lub krupą śnieżną. Gdzieniegdzie rozwiną się burze szczególnie w centrum, na wschodzie i wybrzeżu. Z kolei w nocy 8/9 kwietnia nad południową i południowo wschodnią Polskę nasunie się strefa opadów deszczu znad Czech przesuwająca się na wschód i północny wschód kraju. Popada, głównie od Dolnego i Górnego Śląska przez Opolszczyznę po Małopolskę, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską Lubelszczyznę oraz południowe Mazowsze. Wysoko w górach możliwe opady śniegu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 23:00, 8 kwietnia 2022

Pogoda 8 kwietnia 2022, mapa i prognoza opadów w Polsce

Najwyższa temperatura na południowym wschodzie

Po przejściu chłodnego frontu, ciepłe powietrze zostało wypchane z Polski. Najwyższa temperatura jest dziś prognozowana na południowym wschodzie ze względu na możliwe większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia. Spodziewamy się maksymalnie, od 7-11 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 12-14 st. C. na południu i południowym wschodzie, od Opolszczyzny po Podkarpacie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 8 kwietnia 2022

Pogoda 8 kwietnia 2022, mapa temperatury w Polsce

Okresami wichury w Polsce. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie umiarkowany i okresami silny, w porywach do 50-90 km/h, szczególnie na wybrzeżu oraz na wschodzie w rejonie przelotnych opadów konwekcyjnych. Okresami silniej powieje w górach, w porywach powyżej 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu. Ciśnienie nie zmieni się znacząco. W południe w Katowicach wyniesie 1000 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!