| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 grudnia 2022. Front i efekt morza przyniesie śnieżyce w północnej Polsce. Będą trudne warunki na drogach

Pogoda na 8 grudnia 2022. Front i efekt morza przyniesie śnieżyce w północnej Polsce. Będą trudne warunki na drogach

Trwa okres zmagania się w Polsce przedzimia z zimą i późną jesienią ze wskazaniem w kolejnych regionach na coraz częstszy powiew zimy i to dziś ponownie się potwierdzi - przewiduje pogoda w czwartek 8 grudnia 2022. Z zachodu na wschód, zwłaszcza przez północne dzielnice kraju będzie przechodził aktywny front atmosferyczny, który ponownie przyniesie śnieżyce również z powodu efektu morza. W ciągu najbliższej doby miejscami spadnie do około 2-7 cm śniegu, szczególnie między wybrzeżem, a Suwalszczyzną. Z kolei na południowym wschodzie jest wreszcie szansa w ciągu dnia na dłuższe chwile z przejaśnieniami i słońcem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 8 grudnia 2022, front atmosferyczny na północy Polski spowoduje śnieżyce

Pogoda na dziś, czwartek 8 grudnia 2022

Polska pozostaje na skraju odsuwającego się niżu Zora znad Bałtyku. Miejscami zaznaczy się w ciągu doby strefa frontu atmosferycznego przesuwająca się z zachodu na wschód, przy czym front największą aktywność będzie mieć na północy kraju, gdzie dodatkowo zaznaczy się również efekt morza.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 8 grudnia 2022, będą opady śniegu w Polsce, front przesuwa się nad krajem

W czwartek śnieżyce w północnej Polsce

Minionej doby pojawiły się śnieżyce m.in. w północnej Polsce, gdzie wystąpiły opady konwekcyjne związane z efektem morza. Lokalnie rozwinęły się burze śnieżne w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Ryzyko burz będzie dziś mniejsze, ale śnieżyce nadal będą możliwe.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 8 grudnia 2022

Pogoda 8 grudnia 2022, opady śniegu w Polsce, gdzie popada

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie dziś duże, ale gdzieniegdzie z przejaśnieniami, a na południowym wschodzie i południowym zachodzie kraju, zwłaszcza miejscami między wschodnią Małopolską i Podkarpaciem oraz między Dolnym Śląskiem i zachodnią Opolszczyzną z szansą na chwile z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami do zachmurzenia umiarkowanego i małego.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 8 grudnia 2022

Pogoda 8 grudnia 2022, front ze śniegiem w Polsce, dokładna mapa opadów

Miejscami pojawią się okresami opady śniegu i lokalnie deszczu bądź deszczu ze śniegiem, przy czym największe ryzyko opadów śniegu do wieczora obejmuje dzielnice północne Polski, od Pomorza Zachodniego przez województwo pomorskie po warmińsko - mazurskie. Wieczorem lub nocą opady dotrą również na Suwalszczyznę, ponadto wcześniej miejscami i przelotnie popada w woj. kujawsko pomorskim, w wielkopolskim lubuskim i na północy mazowieckiego.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 8 grudnia 2022

Pogoda 8 grudnia 2022, gdzie spadnie śnieg w Polsce, mapa opadów

Wieczorem miejscami śnieg przelotnie popada również na południu i wschodzie Polski, a wcześniej lokalnie także w górach, zwłaszcza w Sudetach.

Najchłodniej na północy Polski

Temperatury w Polsce nadal utrzymają się z podziałem na chłodniejszą północ i nieco cieplejsze południe kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od -1/1 st. C. na północy, od wybrzeża po Podlasie, północne Mazowsze i Lubelszczyznę oraz w rejonach podgórskich, do 2-5 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce, 8 grudnia 2022

Pogoda 8 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami silny, południowo zachodni i południowy. Silniej powieje chwilami również wysoko w Tatrach i tutaj wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie do wieczora nieznacznie wzrośnie. W południe w Ełku wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!