| |
Zagrożenie!
Pogoda na 8 czerwca 2022. Falujący front atmosferyczny nad Polską. Będą burze, ulewy i grad

Pogoda na 8 czerwca 2022. Falujący front atmosferyczny nad Polską. Będą burze, ulewy i grad

Nad Polską znajduje się falujący front atmosferyczny, który przyniesie miejscami ponownie burze, ulewy i grad - zapowiada pogoda w środę 8 czerwca 2022. Popada szczególnie na obszarze, od Małopolski i Górnego Śląska po Podlasie. W strefie frontowej temperatury będą umiarkowane, a na zachód i wschód od frontu ponownie zrobi się gorąco. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zasięg opadów w Polsce do godziny 14:00

Pogoda 8 czerwca 2022, falujący front atmosferyczny przyniesie w Polsce burze, ulewy i grad

Pogoda na dziś, środa 8 czerwca 2022

Polska na wschodzie i południu znajduje się w zasięgu strefy frontu atmosferycznego związanego z niżem Maja znad Skandynawii, a na zachodzie zaznaczy się słaby obszar wyżowy. W rejonie frontu i przedfrontowej zbieżności wiatru miejscami popada i zagrzmi.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 8 czerwca 2022, front nad Polską przyniesie burze, ulewy i grad

W środę miejscami przelotny deszcz i burze z gradem

W ciągu dnia na ogół zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, a na zachodzie i północy, od wybrzeża po Dolny Śląsk oraz na wschodzie, od Lubelszczyzny po Podkarpacie również z szansą na okresowe rozpogodzenia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Popada szczególnie na obszarze, od Małopolski i Górnego Śląska przez Ziemie Świętokrzyską i lokalnie łódzką, Mazowsze, Mazury, częściowo Lubelszczyznę po Podlasie i lokalnie Podkarpacie. Na pozostałym obszarze kraju popada tylko punktowo i przelotnie. Miejscami może spaść do około 10-35 mm wody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:25, 8 czerwca 2022

Pogoda 8 czerwca 2022, zachmurzenie w Polsce

W nocy 8/9 czerwca miejscami również popada, zwłaszcza od Opolszczyzny ku centrum kraju. Niebawem wydamy stosowną zaktualizowaną prognozę burzową na najbliższą dobę. 

Gorąco na wschód i zachód od frontu

W Polsce mogliśmy już poczuć letnią pogodę, bo temperatura w cieniu już miejscami osiągnęła 29 st. C. Tak było wczoraj 07.06 w rejonie Tarnowa i Rzeszowa. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 18-22 st. C. w obszarze frontowym od Mazur przez centrum po Małopolskę i Górny Śląsk oraz nad morzem, do 23-28 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 8 czerwca 2022

Pogoda 8 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silny w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Silniej miejscami powieje w czasie burz, w porywach do 75 km/h. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Toruniu wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!