| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 września 2022. Gorąco na zachodzie Polski. Temperatury zaskoczą. W nocy lokalne burze

Pogoda na 7 września 2022. Gorąco na zachodzie Polski. Temperatury zaskoczą. W nocy lokalne burze

Do Polski powoli zbliżają się zmiany w warunkach atmosferycznych, ale nie od razu wystąpią w całym kraju - zapowiada pogoda w środę 7 września 2022. Przed nami krótkotrwały wzrost temperatury, zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Będzie również sporo chwil ze słońcem, a przelotny deszcz wystąpi tylko lokalnie na południu w rejonach podgórskich szczególnie na Podhalu, a także na południowym zachodzie kraju. Wieczorem lub w nocy na zachodzie zacznie wkraczać front atmosferyczny, który miejscami może przynieść przelotne opady deszczu i lokalne burze. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 07.09

Pogoda 7 września 2022, gorąco na zachodzie Polski, przelotny deszcz i burze lokalnie, mapa temperatury

Pogoda na dziś, środa 7 września 2022

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy słabnącym wyżem Quintin znad Morza Czarnego, a zbliżającą się zatoką niskiego ciśnienia znad zachodniej Europy. Wieczorem lub w nocy na zachodzie i południowym zachodzie kraju zaznaczy się również wpływ ciepłego frontu atmosferycznego znad Niemiec.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 7 września 2022, słabnący wyż, front blisko Polski

W środę w Polsce pogodnie, ciepło i miejscami gorąco. Przelotny deszcz tylko lokalnie

W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie na południu, głównie w rejonach podgórskich, a także miejscami na zachodzie i południowym zachodzie okresami rosnącym do dużego. Przelotny deszcz wystąpi tylko lokalnie, głównie w rejonach podgórskich szczególnie na Podhalu. Wystąpi również niewielkie ryzyko burzy. Wieczorem lub w nocy na zachodzie i południowym zachodzie Polski nasunie się front atmosferyczny i tam miejscami może przelotnie popadać, a nawet wystąpić burza, zwłaszcza między Ziemią Lubuską, zachodnią i południowo zachodnią Wielkopolską, a Dolnym Śląskiem. Wkrótce wydamy aktualizację prognozy burz dla Polski na najbliższą dobę.

Prognoza zasięgu lokalnych opadów w Polsce, 7 września 2022 do godziny 14:00

Pogoda 7 września 2022, mapa opadów, czy będą burze

Gorąco na zachodzie i południowym - zachodzie Polski

Po chłodnej nocy do Polski dotrze chwilowe ocieplenie spodziewane szczególnie na zachodzie, południowym - zachodzie i miejscami na południu kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-24 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 25-26 st. C. miejscami na zachodzie i południu między Ziemią Lubuską, Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną.

Wiatr silniejszy tylko w rejonie burz. Ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu oraz w rejonie lokalnych burz okresami silniejszy, południowo - wschodni i wschodni.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce bez uwzględnienia burz, 7 września 2022

Pogoda 7 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem godzin będzie spadać, co świadczy o słabnącym wyżu i nadciągającej zatoce niżowej. W południe we Wrocławiu wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!