| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 stycznia 2023. Front odsuwa się na wschód. Zanikający śnieg i deszcz oraz mróz na Podlasiu

Pogoda na 7 stycznia 2023. Front odsuwa się na wschód. Zanikający śnieg i deszcz oraz mróz na Podlasiu

Do północnej i wschodniej Polski miejscami minionej doby powróciła śnieżna zima, ale zacznie się szybko wycofywać - zapowiada pogoda w sobotę 7 stycznia 2023. Za frontem w głąb kraju ponownie napływa znacznie cieplejsza i łagodniejsza masa powietrza. Mróz utrzyma się już tylko na północno wschodnich krańcach Polski, zwłaszcza na Podlasiu. O powrocie prawdziwej zimy możemy nadal zapomnieć. Miejscami wystąpi dziś zanikający deszcz i śnieg, lokalnie na północnym wschodzie marznący deszcz. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00

Pogoda 7 stycznia 2023, zanikający śnieg i deszcz w Polsce, mróz na Podlasiu

Pogoda na dziś, sobota 7 stycznia 2023

Polska pozostaje w obszarze pomiędzy odziaływaniem układów niżowych z północno zachodniej Europy oraz skraju wyżu znad Grecji. Na wschodzie i północnym wschodzie zaznaczy się jeszcze odsuwający front związany bezpośrednio z niżem Benito znad południowej Szwecji, a w drugiej połowie dnia do północno zachodnich regionu kraju zacznie wkraczać front ciepły związany z głębokim cyklonem Constantin znad Atlantyku.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 7 stycznia 2023, śnieg i deszcz w Polsce, mróz na wschodzie, front poza krajem

W sobotę lokalnie zanikający śnieg i deszcz w Polsce

Z upływem dnia na ogół zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. Większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia wystąpią miejscami między Dolnym Śląskiem, Opolszczyzną, Górnym Śląskiem i Małopolską. Lokalnie pojawią się słabe i rozproszone przelotne opady deszczu, głównie na północy, w centrum i na południowym wschodzie.

Prognoza występowania opadów w Polsce, do godziny 10:00, 7 stycznia 2023

Pogoda 7 stycznia 2022, front odsuwa się na wschód, lokalnie śnieg i deszcz w Polsce

Na północnym wschodzie będzie możliwy również zanikający śnieg lub przejściowo marznący deszcz, zwłaszcza między Mazurami i Podlasiem.

Prognoza opadów w Polsce, do godziny 13:00, 7 stycznia 2023

Pogoda 7 stycznia 2023, mapa opadów w Polsce

Śnieg, który spadł minionej doby będzie od zachodu topniał i stopniowo zanikał, ale miejscami na wschodzie i północnym wschodzie zdoła się jeszcze utrzymać.

Prognoza zachmurzenia i opadów w Polsce, do godziny 19:00, 7 stycznia 2023

Pogoda 7 stycznia 2023, prognoza opadów w Polsce

Mróz utrzyma się już tylko lokalnie. Wysoka temperatura na Dolnym Śląsku

O powrocie mroźnej zimy do Polski nadal możemy zapomnieć. To będzie ciepły dzień, jak na styczeń z lokalnym wyjątkiem. Spodziewamy się maksymalnie, od -4/1 st. C. na Podlasiu i Mazurach, 2-7 st. C. na północy, w centrum i na wschodzie, do 8-10 st. C. miejscami na południu i zachodzie, być może lokalnie 11 st. C. na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Ciśnienie będzie spadać, w Szczecinie wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!